UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

NİŞANLISININ NAAŞIYLA EVLENDİ!

12 yıldır birlikte olduğu nişanlısını 6 yıl süren mücadelenin ardından meme kanserinden kaybeden Çinli adam nişanlısının naaşıyla evlendi.

NİŞANLISININ NAAŞIYLA EVLENDİ!

Çin’in doğusunda bulunan Dalian şehrinde yaşayan 35 yaşındaki Xu Shinan, 12 yıldır birlikte olduğu sevgilisi 34 yaşındaki Yang Liu’yu meme kanseri nedeniyle 14 Ekim’de kaybetti. Yaklaşık altı yıl kanserle mücadele eden sevgilisinin gelin olma hayalini gerçekleştirmek isteyen Xu Shinan, bir düğün töreni düzenleyerek nişanlısı Yang Liu’nun naaşıyla evlendi.

Şu Shinan, tam 169 buket pembe güllerle çevrilen tabutuna gelinlikle konulan Yang’ın önünde evlilik yeminlerini okudu. Cumartesi gerçekleştirilen törene çiftin aileleri ve arkadaşları katıldı.

Törende gözyaşları içinde konuşan Xu Shinan, “Sevgili eşim, sakın endişelenme. Hayatımın geri kalanı acı içinde geçecek ama pes etmeyeceğim” dedi.

Xu Shinan, Çin kültüründe yer alan ve yaşamını yitiren insanlara saygı sunma amacı taşıyan ritüel gereği nişanlısının na’şıyla bir hafta boyunca kaldığını da söyledi.

Üniversitede sınıf arkadaşları olan çift, 2007 yılında bir araya geldi, 2013 yılında da nişanlandı. Ancak üç ay sonra Yang’a meme kanseri teşhisi konuldu. Ameliyatların ve kemoterapi seanslarının ardından 2017’de Yang’ın sağlığının düzelmesi üzerine çift düğün hazırlıklarına başladı ancak bir sene sonra tekrar nüksedince iptal ettiler.

Yang’ın ölümünden sonra bir alışveriş kartı bulan Xu Shinan, aslında nişanlısının son kez hastaneye kaldırılmadan önce gelinliğini seçtiğini öğrendi. “Ona en güzel gelinliği alacağıma söz vermiştim” diyen Shinan gelinliği satan mağazaya giderek gelinliği satın almak istedi. Mağaza sahibi çiftin hikayesinden öylesine etkilendi ki ücret olarak sadece 1 yuan (yaklaşık 1 TL) almakla yetindi.

Sosyal medyada kullanıcılar çiftin ilişkisini “gerçek aşk” diye tanımladılar. Bir kullanıcı Xu Shinan için “dünya üzerindeki en sadık ve sevgi dolu erkek” derken, bir diğer kullanıcı, “umarım diğer tarafta bir araya gelirsiniz” yorumunda bulundu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERnişanlı  ölüm  evlenme  Çin  Dalian