Yandex Metrika
Uçankuş
85 YAŞINDA GELİN OLDU!

85 YAŞINDA GELİN OLDU!

07/12/2019 14:46

Antalya’da yaşayan 85 yaşındaki Döndü Metin’in 70 yıllık gelinlik giyme hayalini bayan kuaförü torunu Tülay Sezmiş gerçekleştirdi. 10 çocuk, 28 torun sahibi Döndü Metin, düzenlenen bir etkinlikte beyaz gelinliğini giyip hem oynadı hem de türkü söyledi.

Aksu ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Döndü Metin, 1949 yılında İbrahim Metin ile evlendi. O günlerdeki zor koşullar ve maddi imkansızlık nedeniyle giyemediği gelinlik Döndü Metin’in içinde ukde kaldı. 70 yıldır beyaz gelinliğe özlem duyan Metin, bu isteğini bayan kuaförü torunu Tülay Sezmiş’e söyledi. Ölmeden tek isteğinin gelinlik giymek olduğunu söyleyen Metin’in isteğini torunu ve onun eşi Serhat Sezmiş gerçekleştirmek için harekete geçti. Sezmiş, ailesi önemli bir duyuru yapacaklarını söyleyerek tüm akrabalarını bir restoranda bir araya getirdi. Tülay Sezmiş, bu arada babaannesine beyaz gelinliğini giydirip, hazırlıklarını tamamladı. En büyük torunlarını kolunda salona giren 85 yaşındaki Metin, gelinlik özlemini 70 yıl sonra dindirdi. Çocukları ve torunlarıyla eğlenen Metin’in yıllar önceki anıları canlandı. Zaman zaman mikrofonu eline alıp türküler söyleyen Metin, mutlulukla hüznü bir arada yaşadı.

Çocukları ve torunlarına bir konuşma yapan Metin, "Hepiniz cümleten hoş geldiniz. Sağ olun yavrularım. Sizin de başınıza gelsin. Çok mutluyum. Hepinizden Allah razı olsun" dedi.

"Hayalini söyledi"

Tülay Sezmiş, 2 ay önce Aksu ilçesine yardım etmek amacıyla babaannesinin ziyaretine gittiği söyledi. Zeytin topladıkları esnada babaannesinin kendisine bir hayalinden bahsettiğini dile getiren Sezmiş, “Babaannem bana ‘Bir hayalim var onu gerçekleştirir misin, hayatımda hiç gelinlik giymedim, bana onu giydirmeyi nasip eder misin, ölmeden, tek isteğim, arzum’ dedi. Ben önce şaka zannettim, ciddi anlamda söylediğini anladım. Babaannemin isteğini yerine getirmek için planlama yapmaya başladım” dedi.

"20 yaşında olsa bu kadar mutlu olamazdı"

15 yaşında evlenen babaannesinin 10 çocuğu ve 28 torunu olduğunu kaydeden Sezmiş, “Babaannem evlenirken maddi durumları nedeniyle gelinlik giyememiş. Ama biz onun hayalini 85 yaşında gerçekleştirdik. Bize şarkılar söyledi. 2 saat boyunca gelinliği üzerinden çıkarmadı. İnanılmaz mutluydu. 20 yaşındaki kişi bu gelinliği giyse bu kadar mutlu olamazdı. Ertesi gün gönderdiği videoda bize teşekkür etti. Dedemde 35 yıl önce vefat etti. Çok güzel bir gece oldu” ifadelerine yer verdi. Sezmiş, bu organizasyonu yaparken kimsenin dikkatini çekmeden tüm akrabalarını bir restorana önemli bir konu açıklayacağını söyleyerek topladı.

"Herkes şok oldu"

Herkes toplandıktan sonra babaannesinin hazırlıklarını yapıp gelinliğini giydiren Tülay Sezmiş, “Salona girince herkes şok oldu ağlayan, gülen oldu. Babaannem inanılmaz mutlu oldu. Bütün hayalleri gerçek oldu. Onun o duası, hayallerinin gerçek olması bizi de mutlu etti” diye konuştu.

"Biz de mutlu olduk"

Organizasyona büyük katkı veren Serhat Sezmiş ise “Babaannemizin mutluluğu bizim mutluluğuydu. O olmazsa hiçbirimiz orada toplanamazdık. Tek başına çocuklarını ve torunlarını bugünlerine getirdi. Tek amacımız onu sevindirmekti. Büyüklerimizin tepkisinden çekindik ama babaannemizin hayalini gerçekleştirmek tüm aileyi mutlu etti” ifadelerine yer verdi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
CHLOE GİTTİ ELDİVENİ KALDI

POP TOP 10
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  1- ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • HANDE YENER - BELA
  2-HANDE YENER - BELA
 • ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
  3-ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
 • SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
  4- SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
  5-OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
 • YALIN - OYUNBAZ
  6- YALIN - OYUNBAZ
 • ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter