UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SELFIE'DEN SONRA YENİ MODA “SPELFIA”

‘Spelfie’ isimli uygulama, Airbus’ın uydularını kullanarak uzaydan fotoğrafınızın çekilmesini sağlıyor. Uygulamayı geliştiren şirketin yöneticisi, “Spelfie, dünyayı değiştirmek isteyenlerin hareketidir” dedi.

SELFIE'DEN SONRA YENİ MODA “SPELFIA”

İskoçya merkezli ‘Spelfie’ uygulamasıyla artık uzaydan fotoğrafınızın çekilmesi mümkün olabiliyor. Özellikle konserler, futbol maçları gibi büyük etkinliklerin uzaydan fotoğrafı ‘Spelfie’ uygulamasıyla çekilebiliyor. Spelfie ile ilk fotoğraf, Endonezya’nın Bali Adası’ndaki bir çevre eyleminde çekildi. Plastik kirliliğine dikkat çekmek için bir araya gelen çevreciler, sahilde ‘Şimdi Hareket Et’ kelimelerini oluşturdular. Ardından Spelfie uygulamasıyla çevrecilerin uzaydan fotoğrafı çekildi.

Şirketin CEO’su Chris Newlands, “Spelfie, dünyayı değiştirmek için sosyal fark yaratmak isteyenlerin hareketidir. Bir spelfie’nin gücü küresel olarak farkındalığın artmasına yardımcı olabilir. Spelfie, diğer insanların da bu tip hareketlere katılmasını teşvik etmek için fark yaratmak istiyor” dedi. Bu uygulama ile fotoğraf çekmek için katıldığınız etkinliğin Spelfie’de kayıtlı olması gerekiyor. Belirlenen zaman ve yerde selfie çektikten sonra aynı gün uzaydan çekilen spelfie, kullanıcıya ulaşıyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERSPELFİE  SELFİE