UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CİNSİYETLERİNİ DEĞİŞTİRİYORLAR…

Müstehcen içerikleri engellemeyi planlayan Instagram'ın algoritması özellikle kadın profillerini etkiliyor, bu sebeple birçok kişi profilinden cinsiyetini değiştirmeye başladı...

CİNSİYETLERİNİ  DEĞİŞTİRİYORLAR…

Instagram cinsiyetçi yaklaşımı ile tepkileri üzerine çekti. Birçok kadın Instagram kullanıcısı, Nisan ayında ortaya çıkan bir algoritma yüzünden profil ayarlarından cinsiyetini “erkek” olarak değiştirmeye başladı. Instagram’ın müstehscen içerikleri engelleme algoritması özellikle kadınların hesaplarını etkiliyor.

INSTAGRAM’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Instagram konu ile ilgili “Uygun olmayan içeriklerin yayılmasını azaltmak istiyoruz ancak Instagram'ın topluluk önergelerine aykırı değiliz. Bu tür yayınların keşfedilmelerini ve etiket sayfalarında öne çıkmalarını sınırlandırıyoruz. Örneğin müstehcen içerikler paylaşan bir hesabın profiline girdiğiniz zaman bu içerikleri görmeye devam edebilirsiniz fakat bu tür içerikler keşfet veya hashtag sayfalarında topluluk tarafından görünmeyebilir” açıklamalarında bulundu.

ERKEK PROFİLİNE GEÇİNCE ETKİLEŞİM ARTIYOR

Instagram'ın geliştirdiği bu algoritma özellikle sosyal medya platformunu iş amaçlı kullanan kadın dansçıları etkilemiş durumda. Dansçılar, içeriklerinin eskiye göre daha az etkileşim almaya başladığını bu yüzden maddi anlamda zarar gördüklerini belirtiyor. Profillerinden erkek cinsiyetini seçenler ise bir süre sonra etkileşimlerin geri geldiğini belirtiyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERinstagram