UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SİYANÜRLÜ TOPLU ÖLÜMÜN NEDENİ BELLİ OLDU!

İstanbul Fatih'teki Yetişkin kardeşler ve Antalya'daki Şimşek ailesinin ardından Bakırköy’de meydana gelen “Siyanürlü toplu ölüm”ün sırrı çözülmeye başlandı.

SİYANÜRLÜ TOPLU ÖLÜMÜN NEDENİ BELLİ OLDU!


İş insanı Bahattin Delen; Bakırköy'deki evinde, eşi Zübeyde Delen ve yedi yaşındaki çocukları Ali Delen'i siyanürle zehirledikten sonra intihar etmişti. Savcılık olayın nedeni olarak "Bahattin Delen'in aşırı derecede borçlanıp bunalıma girmesi" olarak göstermişti. Soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı.


Savcılığın; Bahattin Delen’in kardeşi ve iş arkadaşlarının verdiği ifadelerden elde ettiği bilgilere göre; olayın nedeni iş adamının içerisine girdiği “maddi kriz.”


Yüz binlerce dolar kaybetmiş!


Sözcü’nün ulaştığına göre; kuyumculuk da yapan baba Bahattin Delen; altın üzerinden kayıt dışı işlem yürütülen internet sitelerinde yoğun işlemlerde bulunmuş.


Delen, bu internet sitelerinde parasını batırıp maddi bir çıkmazın içerisine girmiş. Savcılık Delen’in yüz binlerce dolar kaybettiğini değerlendiriyor.


Bahattin Delen'in iş hayatı


Sosyal medya profilinde yar alan bilgilere göre; baba Bahattin Delen iş hayatına 1998 yılında kuyumculuk sektöründe başladı.

2004 yılında bir ortağı ile birlikte Damla Gold isimli kuyumculuk firması kurdu. Ardından 2007'de bir oto kiralama şirketinde satış uzmanı olarak çalıştı.


Delen’in sosyal medya profilini düzenli olarak güncellediği varsayıldığında 2009 yılında Otto Diamond isimli kuyumculuk firmasını, 2014 yılında da Ottocarato isimli otomobil galerisini kurduğu anlaşılıyor. Sosyal medyadaki kayıtlara göre iki şirket de hâlâ aktif.

 

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERsiyanür  siyanür aile  bakırköy