UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“BAŞÖRTÜLÜ DİYE SALDIRDI!”

Türkiye’nin gündemine oturan başörtülü kadına saldırı anıyla ilgili görgü tanıklarının ifadeleri şoke etti. Görgü tanıkları, “Başörtülü diye saldırıya uğradı” dedi.

“BAŞÖRTÜLÜ  DİYE  SALDIRDI!”

Karaköy'de yolda yürüdükleri sırada bir kadının yumruklu saldırısına uğrayan G.İ., saldırı anında yanında bulunan arkadaşıyla birlikte Karaköy Polis Merkezi Amirliği'ne gelerek saldırgandan şikayetçi oldu.

Görgü tanıkları ile birlikte ifadelerine başvurulan iki kadın polis merkezinden ayrıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırgan kadının gözaltına alındığını bildirdi.

"YÜZÜNDE ENDİŞE VE KORKU VARDI"

Saldırı anını gören görgü tanıkları o anları anlattı. Saldırı sonrası genç kızı dükkânına aldığını ifade eden Cihat İsmailoğlu, "Biz o esnada dükkândaydık. Bir gürültü duyduk. Bu gürültüyü duyunca dışarı çıktık. İlk etapta aile içinde sıkıntı varmış gibi algıladık ama olayı yaşadığımız zaman anladık ki, tamamen kız kardeşimiz örtülü olduğu için diğer kadın da onun kafasına vurarak başörtüsünü açtı. Sonrasında kardeşimiz sakinleşsin diye dükkânımıza aldık. Yüzünde endişe ve korku vardı" diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13