Yandex Metrika
Uçankuş
UYANIK REKLAMCILAR!(1)

UYANIK REKLAMCILAR!(1)

14/11/2019 11:21

Biz bunlara, kısaca “Ucuz işçilik” diyoruz!.. Magazinle sürekli kavga eden, daha doğrusu “Eder gibi yapan” ünlüyü al, reklamda “Magazin dergisi” manşetleriyle oynat!.. Eleştiri alacaklarını bildikleri için bir tarafa da “Sanat gündem” yazmazlar mı!!! Sıla ile güya çıkış yapmak isteyen, Türkiye’de pek bilinmeyen telefon markası Oppo’dan bahsediyoruz!.. Gökhan Kaya yazıyor.

Hem bir dünya markası diye geleceksin Türkiye’ye…

Hem de halkın büyük çoğunluğunun ucuzluk diye baktığı “paparazzi” havasında bir iş yapacaksın!..

Sanırız Oppo’nun çalıştığı reklamcıların yaşı bir hayli büyük!.. 90’lı yıllarda ya da 2000’lerin başlarında kalmışlar!..

Paparazzilik, yani o tarz magazin, o dönemlerde “kral”dı. Hatırlayanlar bilir, bir spor magazin programı olan ve yine bizim ekibin yaptığı Televole de böyle müthiş popüler olmuştu.

Ama o devirlerin ardından çok su aktı!.. Biz bile Televole ismini “ucuzlaştı” diye bir kenara bırakıp, temiz bir sayfa açarak UçanKuş’a döndürdük tüm çalışmamızı… Hatta zaman içinde evrilip, UçanKuş da sadece magazinden çıkıp, sosyal yaşamın tüm renklerini ele alan bir mecraya dönüştü. Son olarak da, 5 yıl önce itibariyle UçanKuş TV de Türkiye’de sosyal yaşamın TV olarak ilk ve tek adresi oldu!..

Gelelim, Türkiye’yi hala 90’lı yıllarda sanan Oppo’ya… Reklamda kullandıkları kapağa bakın!.. (Videoda) Sonrasında da fazla magazin-paparazzi gibi göründüklerini düşünüp, reklam içinde “Sıla fotoğrafçı oldu” haberi yapıp, buna da “Sanat Gündem” demişler… Yani pes!.. Bu kafayla, siz bu telefonu anca, şu anda hala paparazzilik yapan sadece birkaç kişiye satarsınız!.. Bu, işin esprisi ama şunu diyebiliriz: “Dağ fare doğurdu”… Oppo olmadı!.. Olmadı Oppo!..

Hadi adamlar yabancı; burada pazarlayanlar, reklamı yapanlar, reklamı planlayanlar v.s hiç mi bu hesapları yapmadılar. Sanırım Oppo, bünyesine şimdi Vodafone’u da alan Carat’ta!.. Yakında Vodafone’dan da böyle “bombalar”(!) bekliyoruz!!!

Biz anca başlıktaki gibi “Uyanık reklamcılar”(!) diyebiliyoruz. Tabi bu uyanıklıksa!..

Son söz de Sıla’ya… Ahmet Kural’la kavgasına kadar bir “duruşu” olan Sıla, bu ayrılıktan sonra öyle bir dağıldı ki!.. O magazin önüne bile çıkmayan Sıla, bir anda “Magazin gülü” oldu!.. Bir insan nasıl bu kadar değişebiliyor?.. Akıl almaz!.. Hadi “Çok sevmişti” diyelim!.. Ya insan çok sevse de, duruşundan asla ödün vermemeli bizce… Üstüne üstlük hayatta oynamayacağı, içinde “magazin manşetleri” yazılan bir reklam filminin içinde figür olması!..

Ne diyelim?.. Allah akıl fikir versin… Oppo’ya “bizimkiler” güzel bir “hoş geldin” yapmış… İstanbul’a yeni gelen, birçok yabancının yaşadığı taksi olaylarına benzeteceğim ama o da abartı olur galiba!..

Sizin yorumunuz nedir?.. (Instagram hesabımızdaki haberin altına yorumlarınızı yazabilirsiniz)

(Yukarıda, başlıkta “uyanık reklamcı” yazarken, “1” demiştik, 2’nciye daha çok gülecek, aslında daha çok düşüneceksiniz!.. Az sonra…J )

GÖKHAN KAYA 
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
TARA DE VRİES, BODRUM'DAN ÇEŞME'YE 24 BİN LİRAYA UÇTU

POP TOP 10
 • SEZEN AKSU - KARŞIYIM
  1- SEZEN AKSU - KARŞIYIM
 • SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
  2-SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  3-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
  4- ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  5-ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  6-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter