UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

AMBULANS ÇALDI!!!

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin park alanında şoförü tarafından çalışır halde bırakılınca çalınan ambulans, Eyüp’e bağlı Göktürk’te ormanlık alanda bulundu. Araç içerisinde etrafı gözetlerken yakalanan ve eski bir hastane çalışanı olduğunu ileri süren E. Ç. isimli şahıs “10 sene önce bir sağlık kuruluşunda çalışıyordum. Hastanenin önünden geçerken ambulansı gördüm. Hem ısınmak için hem de anılarımı tazelemek için ambulansı alarak kaçtım” dedi.

AMBULANS ÇALDI!!!

Fatih Çapa da bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin bahçesindeki park alanına çalışır halde bırakılan ambulans gece saat 01.30 sıralarında kayboldu.

Kullandığı ambulansın çalındığını fark eden ambulans şoförü durumu polise bildirdi. Ambulans şoförü Mustafa Gül'ün, “Diğer ambulanstan malzeme almak için ambulanstan indim. Kontak anahtarı üzerindeydi. Biri ambulansa binip kaçırdı” dediği ifadesi sonrasında harekete geçen İstanbul polisi yüzlerce güvenlik kamerasını incelemeye aldı.

Yapılan incelemeler sonucu çalınan ambulansın geçtiği güzergahlar belirlenerek alan çalışması yapıldı. Araç üzerinde bulunan GPS cihazının verdiği sinyallerle de yapılan çalışmalar sonucu araç 14 saat sonra Eyüp Göktürk ormanlık bir alanda bulundu.

Park halinde aracın direksiyonunda etrafı izlerken bulunan E. Ç. gözaltına alındı. Polisi görünce araçtan inip kaçmaya çalışan ancak yakalanıp emniyete götürülen E. Ç.'nin yapılan GBT sorgusunda çok sayıda suçtan kaydı olduğu belirlendi.

Bir süre önce eşinden boşandığı için psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenilen E. Ç.'in ilk ifadesinde, “10 sene önce bir sağlık kuruluşunda çalışıyordum. Hastanenin önünden geçerken ambulansı gördüm. Hem ısınmak için hem de anılarımı tazelemek için ambulansı alarak kaçırdım” dediği öğrenildi.Şahısın gözaltı işlemi devam ediyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERambulans  hırsız