UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ORKİD SKANDALI!

Orkid’in yeni reklam filmi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Dikkatle izlendiğinde yabancı firmaların ülkemizde neler yapmaya çalıştığı aslında anlaşılıyor. Bugün Orkid “Kadına şiddet” konusundan prim yapmaya çalışıyor, geçtiğimiz günlerde ise aynı şeyi Samsung denemişti.

ORKİD SKANDALI!

Kadına şiddet ülkemizde çok ciddi bir konu...

Ancak bazı firmaların bunu çıkar amaçlı kullanması üzücü...

Orkid de, yeni reklam filmiyle bu konuyu reklama dönüştürdü.

Doğal olarak sosyal medyada da büyük tepki ile karşılaştılar.

Yabancıların yaptığı reklam filminde Türkiye’de yaşanan kadına şiddet gibi konulardan oluşan gazete küpürleriyle ürünü kapladılar.

Maalesef konu bu kadar mühimken bu konu üzerinden hem prim-reklam yapmaya çalıştılar, hem de Türkiye’ye adeta bir itibar suikasti gerçekleştirdiler.

UçanKuş olarak kadına şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuz gibi, Samsung ve Orkid gibi bundan çıkar sağlamaya çalışanlara da karşıyız.

Hatırlayacaksınız Samsung da geçtiğimiz günlerde konusu “Kadına şiddet” olan dizilere reklam vermeyeceği gibi açıklamalarla (hatta neredeyse önceden senaryoları istiyordu) açıklamış ve açıkçası bu şekilde bir reklam yapıyordu. Ancak kendini bir anda RTÜK’ün yerine koyan Samsung’un bu planları da tutmamış, hiç bir firma bu kapalı reklam çalışmasının arkasında durmamıştı. Ayrıca toplumdan da hiç olumlu tepki alamamıştı. Siz bu ‘Reklam kokan hareketler’ çalışmalarına nasıl bakıyorsunuz?

Yorumlarınızı ucankustv Instagram hesabımızdaki videonun altına yapabilirsiniz...

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERorkid  samsung