UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

YAŞAR YARIN HAPSE GİRİYOR!

Bir ay öncesine kadar canım-cicim”diler. Ama Yaşar İpek, Seren Serengil’i terk ettikten sonra ortalık karıştı ve Yaşar İpek’in yarın hapse girmesi kesinleşti. Seren Serengil sonunda kocasını hapse attırmayı başardı. Olay aynı, daha önce Gülben Ergen’in Seren için aldırttığı hapis kararının aynısı, yani tedbir kararına uymamaktan zorlama hapsi-3 gün!..

YAŞAR YARIN  HAPSE GİRİYOR!

Yaşar ipek ve halihazırda boşanma aşamasında olduğu eşi Seren Serengil oldukça ses getiren bir şekilde evlenmişlerdi.

Evlilikleri süresince her iki isim de mutlu bir aile tablosu içerisinde olduklarını tüm takipçileriyle paylaşmışlardı. Bu süreç pek çok şey barındırıyor ise de; Yaşar İpek tarafından İstanbul 13. Aile Mahkemesi'nin 2019/1222 esas sayılı dosyası kapsamında çekişmeli boşanma davası açıldı.
Sonrasında ise; Seren Serengil İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nin 2019/450 değişik iş, 2019/449 karar no ile 6284 sayılı kanun kapsamında Yaşar İpek aleyhinde Seren Serengil’e yaklaşmaması, şiddet içeren söz ve davranışta bulunmaması ve ayrıca kitle iletişim araçlarıyla veya sair surette 1 (bir) ay boyunca rahatsız etmemesine yönelik talepte bulunmuş ve mahkeme 27.08.2019 tarihinde  mahkeme talep doğrultusunda karar vermişti.
Akabinde Seren Serengil, Yaşar İpek, ailesi ve evlilikleri hakkında gerek sosyal medya hesabı üzerinden, gerekse de yazılı ve görsel basında birçok açıklama yapmıştı.

Bu açıklamalar nedeniyle, Yaşar İpek de cevap hakkını kullandı ve 30.08.2019 tarihinde magazinburadanet programına katılarak hakkında çıkmış olan iddialara cevap verdi.
Bu program üzerine 02.09.2019 tarihinde Seren Serengil’in avukatı, koruma kararını veren aile mahkemesine başvurarak; Yaşar İpek’in bu programa katılarak Seren Serengil lehine verilen tedbir kararını ihlal ettiğini, bu gerekçe ile Yaşar İpek hakkında tazyik hapsi verilmesini talep etti.
11.09.2019 tarihinde mahkeme Seren Serengil’in bu talebini kabul ederek; “Yaşar İpek’in magazinburadanet isimli programda birtakım açıklamalarda bulunduğunu, bu açıklamaların geniş kitlelere ulaşacak şekilde yayın yolu ile yapıldığını, Yaşar İpek’in bu davranışının iletişim yolu ile talepte bulunanı rahatsız edecek nitelikte olduğunu, tüm bu hususlar göz önüne alındığında ise; Yaşar İpek hakkında mahkemece verilen ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunun 5/1-f maddesi ile düzenlenen “korunan kişiyi iletişim araçlarıyla veya sair suretle rahatsız etmemesi” yönündeki tedbir kararını ihlal ettiğinin anlaşıldığını ve bu suretle Yaşar İpek hakkında yine aynı kanunun 13/1 maddesi uyarınca 3 gün zorlama hapsine tabii tutulmasına” karar verdi.
Bahse konu mahkeme kararının akabinde bu karar; her ne kadar fiziksel şiddetle ilgili gösterilmeye çalışılsa da, bu kararın aynı Gülben Ergen’in Seren Serengil için aldırttığı zorlama hapsiyle aynı şekilde cereyan ettiği, yani tedbire aykırı davranmaktan olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Söz konusu mahkeme; Yaşar İpek’in internet üzerinden yayın yapmakta olan bir magazin programına katılarak, Seren Serengil’in hakkında ortaya atmış olduğu iddialara cevap vermesini, koruma kararı talep eden Seren Serengil’i kitle iletişim araçlarıyla rahatsız ederek, koruma kararına aykırı davranmak olarak değerlendirdi ve Yaşar İpek hakkında 3 gün tazyik hapsine karar verdi.
Bahse konu tazyik hapsi kararına, Yaşar İpek tarafından itiraz edilmedi ve 30.09.2019 tarihinde karar kesinleşti.

Bugün infazı yapılan ve araması çıkartılan Yaşar İpek’in yarın sabah saat 10.00’da adliyeye giderek teslim olacağı ve akabinde de Metris cezaevine gönderileceği ve de 3 gün zorlama hapis cezası yatacağı kesinleşti. Bilindiği gibi Yaşar İpek, Seren Serengil, Gülben Ergen’le yaptığı kavga nedeniyle hapis yatarken hep yanındaydı. Kader onları böyle bir tesadüfle karşı karşıya bıraktı. Tek fark, şimdi hapse giren kocası Yaşar İpek, dışarıdaki ise onu hapse attıran karısı Seren Serengil İpek…

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN ÜSTTEKİ LİNKE TIKLAYINIZ…

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERseren serengil  yaşar ipek  hapis