Yandex Metrika
Uçankuş
YASAK AŞK CİNAYETİNDE KARAR BELLİ OLDU!

YASAK AŞK CİNAYETİNDE KARAR BELLİ OLDU!

23/09/2019 18:12

Geçtiğimiz yıl KKTC'de Memduh Ulugün’ü sokak ortasında 14 yerinden bıçaklayarak öldüren Mehmet-Meryem Doğu çifti “taammüden adam öldürmek”, “adam öldürme” ve “kanunsuz bıçak taşımaktan” suçlu bulundu.

KKTC'de geçtiğimiz yıl turizm kenti Girne'ye bağlı Alsancak’ta Memduh Ulugün’ü sokak ortasında 14 yerinden bıçaklayarak öldüren Mehmet-Meryem Doğu çifti hakkında karar verildi. Girne Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Doğu çifti, “taammüden adam öldürmek”, “adam öldürme” ve “kanunsuz bıçak taşımaktan” suçlu bulundu. Karar sonrası Doğu çiftini yakınları mahkeme koridorunda olay çıkardı, davanın savcısı Egemen Metay’a saldırdı. Olayların artması üzerine polis devreye girerken 7 kişi tutuklandı.

Meryem Doğu ve Mehmet Doğu aleyhindeki ceza takdiri ise 27 Eylül’de açıklanacak. Doğu çifti, bir buçuk yıldır Merkezi Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak tutuluyor.

Ne olmuştu?

KKTC’de geçtiğimiz yıl 3’ü kız 4 çocuk sahibi Meryem-Mehmet Doğu çifti Alsancak Belediyesi Su İşleri Amiri Memduh Ulugün’ün evine kiracı olarak taşındı. İki katlı evin alt katında Meryem ve Mehmet Doğu çifti, üst katında ise evli ve 2 çocuk sahibi Mehmet Ulugün yaşıyordu. Aradan geçen zaman içerisinde ev sahibi Mehmet Ulugün ile kiracısı Meryem Doğu arasında yasak ilişki başladı.

İddialara göre, Meryem Doğu yasak aşktan rahatsız olduğunu Ulugüne açık açık söyledi. Ulugün ise buna rağmen aşkına devam etti. Mehmet Doğu’nun cinayetten bir gün önce cep telefonuna çektiği videoda, Ulugün’e üç şık sundu. Doğu’nun Ulugün’le konuşmasında, “Sana üç şıkkım var evlatlarının ölmesini mi istersin, ikinci şıkkım bu kadın ile evlenirsin veya son olarak üçüncü şıkkım bu kadına 100 bin sterlin verir adadan gitmesini sağlarsın. Namusuma göz diktin, beni ikinizde aldattınız” dedi. İnşaat ustası Mehmet Doğu, işte olması gerekirken beklenmedik bir anda öğle saatlerinde eve geldi. Ev sahibi Memduh Ulugün’ü evinde gören Mehmet Doğu, eşi ve sevgilisi ile kavga etmeye başladı. Kavga seslerini duyan komşular, Memduh Ulugün’ün “İmdat, beni öldürecekler kurtarın” diye bağırarak sokağa çıkarken gördü. Kaçan ev sahibini, kiracıları kovalarken kısa bir kovalamanın ardından Memduh Ulugün’ü yakalayan ve ellerini tutarak yere yatıran Mehmet Doğu karısına, “Namus senin namusun, sen temizleyeceksin” diye bağırmıştı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ OYUNCU ESKİ SEVGİLİSİNE GERİ DÖNDÜ

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter