UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ŞENAY DEVİ: “13. BURÇ DİYE BİR ŞEY YOK!”

Burç tarihleri değişti mi? Astroloji’nin Messi’si Şenay Devi’den çarpıcı açıklama!

ŞENAY DEVİ: “13. BURÇ DİYE  BİR ŞEY YOK!”

Şenay Devi, günlerdir Türkiye’nin gündemine oturan “burçların tarihi değişti” başlıklı haberleri yalanladı.

İşte Şenay Devi’nin yaptığı o açıklama;

Burçların kayması ve 13. burçla ilgili gelen mailler ve tereddütlerinizi ortadan kaldırabilmek için bu açıklamayı sizlerle paylaşıyorum. Kaldı ki bu yazım 19.11.2011 tarihlidir; yine o dönemde aynı iddianın ortaya atılması üzerine yazmıştım. Birkaç gün önce gazetelerde çıkan yazı Babillerin haritalarının farklı olduğu ile ilgiliydi.

O dönemlerde yılların ve sezonların ölçümü için iki farklı ölçüt kullanılırdı. Bunlardan biri Solar diğeri de Aysal idi. Kameri yıl her biri 28 günden oluşan 13 aydan ve bir artık günden oluşuyordu. Solar Zodyak’ta ise her bir 36 derecelik on evden ibaretti. Zodyak takımadaları ilk önce 10 taneydi, bu sonra değişip Akrep ve Başak burçlarının ikiye bölünmesiyle 11, ardından Akrep ve Terazi bölünmesiyle 12’ye çıkmıştır.

M.Ö 410’da Babiller gezegenlerin konumlarını kullanmışlardı. Bizim şu anda kullandığımız kadar geniş bir ev sistemleri yoktu. Bu sistem Batlamyus zamanında geldi. Yaklaşık olarak M.S 170’te Yunanistan’da eskiler bizim bugün kullandığımız evler gibi her burcu konumlar olarak adlandırılan, sıfırdan 30 derecesini kullandılar. Fakat bu yok sayılarak bu açıklamalar yapılıyor. Bundan yıllar önce de bu konu gündeme geldi ve insanların kafası karıştırıldı.

Şimdi olduğu gibi, bundan yıllar sonra da aynı senaryolar tekrarlanmaya devam edecek. Burçlarda bir değişiklik olmadı Astroloji’den anlamayan, yeterli bilgi ve araştırma yapmamış, Astrolog olmayan astroloji karşıtı çıkışlar sadece insanların kafasını karıştırmaktan öteye gidemez. Modern astronominin babası ya da çağdaş astronominin kurucusu olarak anılan KEPLER, 1571 yılında Almanya'da doğmuştur.

Kendisi Astronomi alanında 3 yasanın mucididir. Kepler aynı zamanda fizikçi, matematik profesörü ve astrologdur. Bu nedenle astronomi kurum ve kuruluşlarına adı verildiği gibi, astroloji ile ilgili başta eğitim kurumları olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara da adı verilmiştir. Kepler Üniversitesi Merkezi Avusturya'da bulunan ve ABD’de başta olmak üzere çeşitli ülkelerde de faaliyette bulunan önemli bir bilim merkezidir.  

Her şeyden evvel daha İlköğretim çağında çocuklara artık yıl anlatılıyor. 4 yılda bir şubat ayının bundan dolayı 29 gün çektiği öğretiliyor. Bu nedenle elbette burçların yıllara göre değişim günleri farklı olacaktır. Ben her zaman Astroloji Astronomi’den faydalanan sosyal bir BİLİM dalıdır.

Astronomi, ASTROLOJİ'nin “ANNE”SİDİR demiyor muyum? Türlü sözde açıklama ve bahaneler ile Yok “NASA AÇIKLADI: 1. Burçların tarihleri değişti. 2. Yılancık takımyıldızı Yılancık burcu olarak 13. Burç olarak astrolojide yer aldı.” Şeklinde bir yaygara kopup duruyor. İyi de arkadaşlar hani Astroloji yoktu.

Hani Astroloji’nin olmadığı ispatlanmıştı? Kim ispatladı hangi BİLİM otoritesi kabul etti? Ne oldu? NASA Astrolojiyi kabul etti ama eleştirdi. NASA “Aslında 13 burç var ve tarihleri farklı.” mı dedi. Lütfen herkes yüce Allah’ın kendisine bahşettiği aklını beynini zekâsını kullansın. Eğriyi doğrudan ayırsın. Sevgilerimle

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERşenay devi  astroloji  burçlar  astrodeha  13. burç