UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ŞORTLU KADINI OTOBÜSE ALMADILAR!

İsveç'in Malmö kentinde yaşayan 19 yaşındaki Amanda Hansson isimli kadın, 'çok az giyinmiş' olduğu gerekçesiyle azarlanarak otobüsten indirildi. Olay, ülkede tepkiyle karşılandı.

ŞORTLU KADINI  OTOBÜSE  ALMADILAR!

Medyaya konuşan 19 yaşındaki Amanda Hansson, Malmö'de termometrenin 27 dereceyi gösterdiği bir gün askılı bluz ve şort giymiş halde otobüse bindiğini, herkesle birlikte oturacak yer ararken sadece kendisinin sürücü tarafından öne çağrıldığını anlattı.

'NEDİR BU CİNSİYETÇİ SAÇMALIK?'

Sürücünün "Çok az kıyafet giymişsin, örtünmen lazım" dediğini aktaran Hansson, "Ne türden bir cinsiyetçi saçmalık yapmaya çalışıyorsun" karşılığını verdiğini belirtti.

'ÖRTÜNMEN LAZIM' ISRARI

Genç kadın, buna rağmen "Örtünmen lazım" diye ısrar eden sürücünün, üzerindekilerin İsveç'in güney bölgesinde toplu taşıma otoritesi ve işletmecisi Skanetrafiken'in giyim kuşam kurallarına uymadığını söylediğini kaydetti. 

Hansson, medyaya demecinde, "Bir otobüs şoförü bir kadının giyinişinin uygunsuz olduğuna karar verme hakkını nereden alıyor" diye sordu.

ŞİRKET RESMEN ÖZÜR DİLEDİ

Genç kadının otobüste başına gelenler Twitter ve Facebook'ta binlerce paylaşım ve yorum getirirken medyada da manşetlere oturdu.

Tepkiler üzerine Skanetrafiken toplu taşıma işletmesi Hansson'dan özür diledi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERisveç