UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FSM KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALAR KAÇ GÜN SÜRECEK?

başlayan FSM köprüsündeki çalışma İstanbul trafiğini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Avrupa'dan Asya'ya geçişin trafiğe kapatılması ve Anadolu Avrupa'ya geçiş üzerinden iki yönlü olarak yapılan ulaşım 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zaman zaman yoğunluğun ve uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Peki FSM köprüsüne çalışmalar ne zaman sona erecek?

FSM KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALAR  KAÇ GÜN SÜRECEK?

FSM köprüsünde başlatılan yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Avrupa'dan Anadolu'ya geçiş 27 Haziran tarihi itibariyle kapatıldı. 24 saat 3 vardiya şeklinde yürütülen çalışmalar kapsamında eski asfalt tamamen kaldırılarak çelik tabya üzeri kumlanarak derzlerin onarımı gerçekleştirilecektir açıklamasında bulunuldu. Bakım çalışmaları kapsamında trafikte oluşan yoğunluk nedeniyle vatandaşların alternatig güzergahları tercih etmesi uyarısında bulunulurken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde özellikle hafta içi iş çıkış ve işe gidiş saatlerinde uzun kuyruklar oluşuyor. Peki FSM köprüsünde çalışmalar ne zaman sona erecek?

BAKANLIK AÇIKLAMASI

"Bazı basın yayın kuruluşlarında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de asfalt yenileme ve yol bakım - onarım çalışmalarının yapıldığı yönünde haberler yer almaktadır. Söz konusu haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün rutin bakım ve onarımı amacıyla 27 Haziran 2019 tarihinde başlayarak 17 Ağustos 2019 tarihine kadar bazı şeritler kapatılmıştır"

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ise herhangi bir çalışma bulunmamaktadır ve tüm şeritleri trafiğe açık olarak hizmet vermektedir.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında ise köprüde bulunan mevcut asfalt kaldırılacak, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak derzlerin onarımı gerçekleştirilecektir. 17 Ağustos'a kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Avrupa-Asya istikametindeki 4 şerit ulaşıma kapatılarak, gidiş ve gelişler 2'şer şeritten devam edecektir"

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERfsm köprü trafik