UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÜNLÜ OYUNCU HAZAL KAYA HASTALIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI!

Oyuncu Hazal Kaya, internet üzerinde yayınlanan bir programa konuk oldu. Kaya burada yaşadığı rahatsızlıkla ilgili ilk kez konuştu.

ÜNLÜ OYUNCU HAZAL KAYA HASTALIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI!

nikâhla taçlandıran Hazal kaya, konuk olduğu ve internet üzerinden yayınlanan aşırı ünlülerle kısa görüşmeler adlı programda ilginç açıklamalarda bulundu. İş ve özel hayatına dair son derece samimi açıklamalarda bulunan kaya, programın sonlarına doğru bir süredir yaşadığı sağlık sorunundan bahsetti.

Şimdiye kadar bunu hiç açıklamadığını söyleyen Hazal Kaya, yaşadığı rahatsızlığı bir dönem Galatasaray’da top koşturan futbolcu Bafetimbi Gomis üzerinden örnekledi ve sahada bayılarak herkesi korkutan Gomis’in yaşadığı vazovagal senkop hastalığına yakalandığını söyledi. Şimdiye kadar oynadığı dizilerde bayılma rollerini sıklıkla yaptığını söyleyen kaya bu tarz bir hastalığın da üzerine geldiğini söyledi.

vAZOVAGAL SENKOP NEDİR?

Vazovagal Senkop veya Nörokardiyojenik Senkop, en sık senkop nedenidir, vagus sinirinin aktivasyonu ile ilişkilidir. anksiyete, korku, ağrı, sıcak ve nemli ortam, uzun süre ayakta kalma gibi faktörlerle tetiklenir. kalp hızını arttıran sempatik aktivite, duyarlı bireylerde vagal aktivasyona neden olur, kan basıncı ve nabız düşmesi sonucunda serebral perfüzyon bozulur ve senkop gelişir.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERhazal kaya  ali atay