Yandex Metrika
Uçankuş
“SENDE ÖLÜM BÜYÜSÜ VAR” DEYİP KANDIRDI

“SENDE ÖLÜM BÜYÜSÜ VAR” DEYİP KANDIRDI

23/05/2019 13:15

Antalya'da 'sende ölüm büyüsü var' yalanıyla yüksek miktarda para karşılığı sözde 'cin çıkarma' seansları düzenleyen Tali Yüksel Y. ile eşi Öznur Y.'nin tutuklu yargılandığı davada, şikayetçi E.O., sanık Tali Yüksel Y. ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ses ve görüntü kayıtlarının bulunduğu 4 CD'yi mahkemeye delil olarak sundu.

'Birçok kişiden haksız kazanç sağlamak', 'dini inanç ve duyguları istismar etmek suretiyle dolandırıcılık yapmak' ve 'cinsel saldırı' iddialarıyla 24 yıl hapsi istenen tutuklu sanık Tali Yüksel Y. ve 'dini duyguları istismar' iddiasıyla 7 yıl hapsi talep edilen eşi Öznur Y.'nin yargılanmasına devam edildi. Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya; tutuklu sanıklar ile şikayetçiler ve taraf avukatları katıldı.

"SENİ KİMSEYE YAR ETMEYECEĞİM"

Duruşmada söz verilen sanık Tali Yüksel Y. komplo, oyun ve tiyatronun içinde olduklarını iddia etti. Bu komplo ve oyunun cezaevinde kalması için kurgulandığını savunan Y. 2 milyon lirasını aldığı ve cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen müşteki E.O.'nun, kendisine 'Seni kimseye yar etmeyeceğim. Senin karının ne mal olduğunu göstereceğim' mesajlarını gönderdiğini ileri sürdü.

Bu mesajları sildiği için pişman olduğunu belirten Y., "Keşke ses kaydı alsaydım. '70 gün içinde eşinden boşanırsan seni şikayet etmeyeceğim' demişti. Eşim suçsuz yere cezaevinde yatıyor. Bir tek bu konuda vicdan azabı çekiyorum" dedi. Tali Yüksel Y., aleyhinde tanıklık yapanların akraba olduğunu ve kendisine kurulan komplonun parçası oldukları için benzer ifadeler verdiklerini de iddia etti.

4 CD'Yİ DELİL OLARAK SUNDU

Duruşmaya katılan müştekilerden E.O., sanık Tali Yüksel Y. ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ses ve görüntü kayıtlarının bulunduğu 4 CD'yi mahkemeye delil olarak sundu. Y., kayıttaki sesin kendisine ait olmadığını, avukatı ise montajlanmış olabileceğini savundu.

BİLİRKİŞİ İNCELEYECEK

Mahkeme heyeti, CD'lerdeki ses ve görüntü kayıtlarının sanığa ait olup, olmadığının tespiti için bilirkişi görevlendirdi. Boş duruşma salonunda, E.O. ve Yeşilot'un benzer telefon görüşmesi yapması sağlanarak, seslerin kaydedilmesi kararlaştırıldı. Kayıtların ses ve görüntü analizi için TRT'ye gönderilmesine karar verildi. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilen duruşma, ertelendi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
İŞTE İSMAİL HACIOĞLU-DUYGU KUMARKİ AYRILIĞININ DETAYLARI

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter