UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KIZI İÇİN CANINI HİÇE SAYMIŞTI!

Kırşehir'de, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan kızını kurtarmak için canını hiçe sayan anne, "yılın annesi" ödülüne layık görüldü.

KIZI İÇİN CANINI  HİÇE SAYMIŞTI!

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği üyeleri arasında yapılan değerlendirmede, ilkokul 2. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki kızı Hatice'yi köpeğin  ağzından almak için hayatını ortaya koyan Sinem Aydoğdu Kırşehir'de yılın annesi seçildi.

Dernek başkanı Yasin Yavuz ve yöneticileri, Aydoğdu'yu, Kervansaray  Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ederek, Anneler Günü öncesinde yılın annesi  plaketini ve çiçeğini takdim etti. Dernek üyeleri, köpeğin saldırısında yaralanan ve tedavisinin ardından eğitimine devam eden Hatice Aydoğdu'ya da çeşitli hediyeler verdi.

Plaketin üzerinde, "Çocuğu uğruna hiç düşünmeden hayatını ortaya koyarak anneliğin ne demek olduğunu bizlere en derinden hissettiren Sinem  Aydoğdu, derneğimiz tarafından Yılın Annesi seçilmiştir." ifadeleri yer aldı.

 Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Yavuz, Kırşehir Sağlık Çalışanları  Derneğinin sosyal medyada 15 binden fazla takipçisi olduğunu belirterek, olayın  ardından sosyal medya hesaplarından, özellikle pitbull köpeklerle ilgili kamuoyu  oluşturulması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Küçük kıza sürekli destek olduklarını dile getiren Yavuz, şunları  kaydetti:

"Köpek saldırısında çocuğu için kendisini feda ederek evladını  kurtarmaya çalışan annemizi yılın annesi olarak belirledik. Ekim ayında yaşanan  bu olay, hepimizi çok duygulandırdı. Bir annenin çocuğu için canını nasıl hiçe  sayabileceğinin somut bir örneğini gördük. Bu fedakarlığı için tüm anneler adına  Sinem Aydoğdu'yu Türkiye'de yılın annesi olarak belirledik. Hiçbir çocuğumuz ve  annemiz bir kez daha böyle üzücü bir olay yaşamasın, kimsenin başına gelmesin."

“KÖPEK KIZIMIN KAFASINI ISIRMIŞTI”

Anne Sinem Aydoğdu da bütün annelerin çocuklarının canı tehlikede  olduğunda aynı davranışı sergileyeceğini ifade etti.

  Olayda anneliğin verdiği duyguyla hareket ettiğini vurgulayan Aydoğdu,  şöyle konuştu:

"Bütün anneler aynı şeyi yapardı. Olayı fark ettiğimde, sesleri  duyduğumda çok hızlı şekilde evden aşağı indim. Köpek, kızımın kafasının önünü  ısırmış, ortasını da ısırmaya çalışıyordu. Aşağıya birkaç saniye daha geç insem  kafasını bırakıp, başka bir yeri de tutabilirdi, gözünü yüzünü tutabilirdi.  Verilmiş sadakamız varmış, Allah esirgedi, çok şükür kurtulduk. Benim sadece sol  elimde birkaç yara var. Verilen plaketle çok duygulandım, keşke bu olay hiç  yaşanmasaydı ama maalesef oldu. Dernek üyelerine ve ödül veren herkese teşekkür  ederim."

NELER YAŞANMIŞTI?

Kırşehir'de, geçen yıl ekim ayında okul servisine giderken evlerinin  önünde pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 8 yaşındaki Hatice Aydoğdu ile  onu köpeğin ağzından almak isteyen anne Sinem Aydoğdu yaralanmıştı. Anne ve kızı  Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, daha sonra 9  yaşındaki Hatice'nin tedavisine Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde  devam edilmişti. Anne ile kızının sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralanması  güvenlik kamerasına yansımıştı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERpitbull  ödül