UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SOĞUKTAN DONAN ADAM 6 SAAT SONRA HAYATA DÖNDÜ

Sibirya'da soğuktan donan adam 6 saat sonra hayata döndürüldü Tüm dünya Game of Thrones'taki 'Ak Gezenler'i konuşurken Sibirya'da bir adamın donduktan sonra yaşama dönmesi, "Gerçek hayattaki Ak Gezen oldu" yorumlarını beraberinde getirdi. İddiaya göre doktorlar adamı, 5.000 voltluk elektrik akımı vererek hayata döndürdü.

SOĞUKTAN  DONAN ADAM 6 SAAT SONRA HAYATA DÖNDÜ

Rusya’nın dondurucu soğuğuyla bilinen Sibirya bölgesinde bir inşaat işçisi aşırı alkolün de etkisiyle kendinden geçti ve sokak ortasında dondu. Yerde cansız ve donmuş bir şekilde yatan adam tam 6 saat sonra bulundu.

6 SAAT SONRA GELEN MUCİZE

Olay yerine gelen ekipler 55 yaşındaki Vladimir Yakovleviç’i hemen hastaneye kaldırdı. Donmasının üzerinden 6 saat geçmesine rağmen bir mucizeye imza atıldı. İddiaya göre, doktorlar Yakovleviç’e 5.000 voltluk elektrik akımı verdi.

Vladimir’e elektrik veren doktor Dmitry Mitsukov, “Hastaneye geldiğinde donmuştu. Öyle ki yüzündeki kar taneleri bile erimiyordu. Donduğu için doğrudan temas etmekte güçlük çektik. Nabzı yoktu fakat steteskop aracılığıyla yaşam belirtisi tespit ettik. Taşınabilir ısı tabancası aracılığıyla vücudunu önce çözdük daha sonra da 24 kez 5.000 voltluk elektrik verdik. Elektrik şoku kalbini canlandırdı” dedi.

Rus basınına konuşan bir hemşire, “Bu adamın hayatta kalması bir mucizeydi fakat elimizden geleni yaptık ve onu yaşama döndürdük” dedi. Doktorlar, “Eğer sağlıklı bir insana bu kadar elektrik verseydik o adam mutlaka ölürdü. Bizim işimiz çok zordu, motoru donmuş bir otomobili tekrar tekrar çalıştırmaya çalışan bir sürücü gibiydik ama başardık” ifadesini kullandı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERSİBİRYA  DONANADAM