UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DUDAK DOLGUSU YAPTIRANLARA ŞOK HABER!

İngiltere merkezli Esho Kliniği'nin kurucusu olan önde gelen kozmetik doktor Tijion Esho, kadınların dudaklarına düzensiz olarak yetkisi olmayan kişilere yaptırdığı dolguların felakete neden olabileceğini söylüyor. Esho'ya göre yan etkiler körlük, felç ve kalıcı olarak sakatlığa neden olabiliyor.

DUDAK DOLGUSU YAPTIRANLARA ŞOK HABER!

İngiltere'de bir hayli ünlü olan kozmetik doktor Tijion Esho, gençlerin sosyal medyadan etkilendiği konusunda uyardı ve estetik konusunda endişe verici yükselişe “Snapchat dismorphia” adını verdi. Esho, bunu şöyle açıklıyor:

'Gençler ve yetişkin kadınlar çok fazla sosyal medyanın etkisi altında kalıyor. Kliniğe ellerinde bir ünlünün fotoğrafıyla geliyorlar ve ona benzemek istiyorlar. Bu kişi genellikle Kim Kardashian oluyor. Hatta kendi fotoğraflarını filtreleyip sunuyorlar ve işte bu şekilde olmak istiyorum diyorlar. Ben de buna Snapchat Dismorfik bozukluk adını verdim. Ancak sektörün birçok vasıfsız insanla dolu olduğunu söylemeliyim. Yanlış yapılan ve düzensiz yapılan dolgular felaketle sonuçlanabiliyor. Felç kalabiliyor, kalıcı sakatlık yaşayabiliyor, doku kaybı olabiliyor hatta körlüğe bile neden olabiliyor.' dedi

Esho, "Sağlık görevlileri olarak biz sorumluyuz, yanlış bir şey yaparsam hasta GMC'ye (Genel Tıp Konseyi) başvurabilir ve ehliyetimi kaybedebilirim, ancak doktor olmayanlar için herhangi bir yönetim organı yok' diye ekliyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERdoldu  dudak