Yandex Metrika
Uçankuş
SANDALYE ÖRTÜSÜ İÇİN 120 TL ÜCRET ALINDI!

SANDALYE ÖRTÜSÜ İÇİN 120 TL ÜCRET ALINDI!

17/04/2019 12:00

İstanbul'un en lüks otellerinden biri olan Four Seasons'ın restoranında sandalye örtüsü için de kuver alınmaya başlaması müşteriler tarafından tepki çekti.

Mevcut uygulamada masada kullanılan kaliteli tabak, çatal, bıçak ve ön ikramlar için alınan kuver ücreti, Four Season Hotel'in restoranında sandalye örtüsünden de alınmaya başlandı.

Cumhuriyet'ten Cüneyt Muhrremoğlu'nun haberine göre, İstanbul'un lüks otellerinden Four Seasons Hotel'in restoranında sandalye örtüsü için müşteriden 30 TL kuver alındı. Kişi başı 30 TL’lik ücrete isyan eden avukat Ersan Taştekin paranın iadesi için Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne başvurdu ve oteli Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da şikayet etti. Adisyonda bir latte 31 TL, “sandalye örtüsü ücreti” ise 30 TL.

Taştekin, “Four Seasons Oteli’ne bir şeyler içmek için gittik ve her zaman bulunduğumuz deniz kenarındaki kafeye annem, eşim ve kızım ile birlikte dört kişi olarak oturduk. Çay, kahve içtik, tatlı yedik hesabı istedik ve bize ‘Chair Cover Charge’ (Sandalye örtüsü ücreti) adı altında kişi başı 30 TL ek ücretle birlikte olmak üzere toplam 295 TL hesap getirdiler” diye konuştu.

‘’DÜNYANIN HER YERİNDE FOUR SEASONS’A GİTTİM BÖYLE UYGULAMA GÖRMEDİM’’

Otelin kendisine bu konuda uyarı yapmadığını, hesaba eklenen “sandalye örtüsü ücreti”nin hiçbir yasal dayanağı bulunmadığını belirten Taştekin, Beşiktaş Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne başvurdu. Taştekin, “Bana söylenmeden adeta zorla ve hiçbir yasal dayanağı olmadan tahsil edilen 120 TL’nin tarafıma iade edilmesini istiyorum” dedi. Taştekin, dünyanın her yerinde Four Seasons Otelleri’ne gittiğini, ilk defa böyle bir uygulama gördüğünü de söyledi.

‘’DIŞ MEKANDA OTURAN MÜŞTERİLERİMİZDEN ALIYORUZ’’

Otel yetkilileri uygulamanın yeni olmadığını, geçen yıl da “sandalye ücreti”nin alındığını açıkladı. Yetkililerden alınan bilgiye göre “sandalye ücreti” nisan-ekim ayları arasında dış mekânda oturan müşterilerden alınıyor. Otel müşterileri ve kurumun özel kartına sahip olan kişiler bu ücreti ödemiyor. Yetkililer, “Terasta her müşteriye su, meyve suyu ve kurabiyeden oluşan hoş geldiniz ikramı yapılıyor. Boğaz’da yoğun talep gören bu bölümümüzde en iyi hizmeti sağlamak için bu ücret alınıyor. Bazı yerler bunu kuver ücreti diye adlandırıyor. Bu dünyanın her yerindeki olan küresel bir yaklaşım” ifadesini kullandı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ ÇİFT BOŞANIYOR MU?İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter