Yandex Metrika
Uçankuş
ÜÇÜZLERDEKİ GARİPLİĞİN ALTINDAN BAKIN NE ÇIKTI?

ÜÇÜZLERDEKİ GARİPLİĞİN ALTINDAN BAKIN NE ÇIKTI?

16/04/2019 23:35

Haley, Kassidy ve Sierra ismindeki üçüz kardeşler Valley Lisesi’ne ilk geldiklerinde okulu fazla önemsemiyorlar gibi görünüyorlardı.

Üçüzler, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine karşı sürekli kendilerini savunur halde göründüler. Sadece birbirleriyle konuşup çoğu zaman okula gelmediler ve notları da düşmeye başladı. Okul yönetimi üçüzleri okuldan atmak yerine farklı bir yöntem denedi. Üçüzleri GEAR UP programına kaydetti.

GEARP UP programı eğitim bakanlığı tarafından finanse edilen, düşük gelirli öğrencileri okul hayatına adapte etmek ve notlarını arttırmak için kurulmuş bir program.

Üçüzler GEAR UP programındaki kişilerle daha güvende hissettikçe notları da artmaya başladı. Sonunda neden böyle davrandıkları da ortaya çıktı. Kimse üçüzlerin neden böyle davrandığını, gerçekler ortaya çıkana dek anlayamamıştı.

Üçüzler henüz üç yaşındayken anneleri vefat etmişti. Babaları da üçüzler 6. sınıfa giderken cezaevine gönderilmişti.

Haley, Kassidy ve Sierra ondan sonra anneanneleriyle yaşamaya başladı. Anneanne, okul sistemine güvenmediğinden kızları 8 yaşına dek okula başlatmadı. Babaları cezaevinden salındığında yeniden babalarıyla yaşamaya başladılar. Babanın çeşitli nedenlerden ötürü eve haftada bir geldiği oluyordu. Son olarak üçüzlerin velayeti babalarının elinden alındı. Bunun nedeni de eve gerçekleştirilen silahlı saldırıydı.

Üçüzler yeniden anneannesi ve dedesiyle yaşamaya başladı. Ancak onlar da torunlarıyla hiç ilgilenmiyordu. Hayatlarının belli bir dönemini aç kalarak ve üstlerine düzgün kıyafetler giyemeyerek geçirdiler.

 

GEAR UP öğretmenlerinin yardımıyla kızlar hayatlarında yeni bir sayfa açtılar. Her şey iyiye gitmeye başladı. Sıkı çalışarak önce liseye girdiler sonra da mezun oldular. Not ortalamalarını da oldukça yükselttiler. Bir yandan da yarı zamanlı çalışarak kendi kendilerine geçinmeye başladılar.

Hepsi bununla da bitmedi. Fox5 Surprise Squad ismindeki televizyon programı ekibi, üçüzlere mezuniyette sürpriz yaptı. Ekip, mezuniyet için oradaydı.

Üçüzler, diplomalarını aldıktan sonra ekibin hazırladığı sürprizle karşılaştı. Bütün okul onları izledi. Ebeveynleri olmamaları, açlık, yoksulluk ve evsizliğe rağmen üçüzler mezun olmayı başardılar.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ ÇİFT BOŞANIYOR MU?İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter