Yandex Metrika
Uçankuş
İHMALLERİ 3 GÜNLÜK BEBEĞİN KALBİNİ DURDURDU!

İHMALLERİ 3 GÜNLÜK BEBEĞİN KALBİNİ DURDURDU!

16/04/2019 16:52

Yalova'da, sarılık tedavisi esnasında duran kalbi yeniden çalıştırılan bebeğin ailesi, olaya ihmallerin sebep olduğu iddiasıyla hastane yönetimi ve bir hemşire hakkında suç duyurusunda bulundu.

Armutlu ilçesinde oturan Mahmut ve Aydanur Şamdanlı çifti, 1 Nisan'da dünyaya gelen ve "Miraç" adını verdikleri bebeklerini 3 günlükken rutin kontroller için doğumun gerçekleştiği il merkezindeki hastaneye götürdü.

Sarılık teşhisi konulan ve ışın tedavisine başlanan bebeğin, bundan bir gün sonra kalbi durdu. Kalbi yeniden çalıştırılan ve kent merkezindeki başka bir hastaneye sevk edilen Miraç bebeğin tedavisi yoğun bakımda sürüyor.

Baba Mahmut Şamdanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğinin tedaviye alınmasının ardından sarılık seviyesinde yaşanan düşüşle sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti.

Şamdanlı, daha sonra hastaneden çağrıldıklarını ve kendilerine "biberonla beslemek yerine annesinin bebeği emzirebileceğinin" söylendiğini ifade etti.

Henüz hastaneye gitmeden nöbetçi doktordan ikinci bir telefon geldiğini belirten Şamdanlı, şunları kaydetti:

"Dedi ki 'Çocuğun ciğerlerine süt kaçırdık.' Çok telaşlanmışlardı. Artık itiraf ettiler. 'Çocuğun ciğerlerine süt kaçırdık, çocuğa erken müdahale yapamadık, çocuğun kalbi durdu, beyni oksijensiz kaldı. Oksijen tedavisi için uzmanlara sevk etmemiz lazım. Burası ikinci derece yoğun bakım, üçüncü dereceye sevk etmemiz lazım.' Tabii o anda ilk çocuğumuz, ne yapacağımızı şaşırdık."

Şamdanlı, olayda ihmalleri olduğu iddiasıyla hastane yönetimi ve bir hemşire hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
CEM’DEN SERENAY ESPRİSİ!İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter