Yandex Metrika
Uçankuş
ANKARA’DAKİ KÖPEK KATLİAMINDA FLAŞ İDDİA!

ANKARA’DAKİ KÖPEK KATLİAMINDA FLAŞ İDDİA!

15/04/2019 17:33

Ankara'nın Çubuk ilçesinde boş arazide çöp torbalarında ölü halde bulunan köpeklerle ilgili inceleme sürerken, hayvanların darp edilip, aç kalmaları sebebiyle öldüğü ileri sürüldü.

Çubuk'ta Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yakınında geçen cumartesi günü, bazıları çöp torbasına konulmuş 30 köpek ve 2 kedi ölüsü bulundu.

Hayvan cesetleri, belediye ekipleri tarafından kamyonete yüklenerek götürüldü. Olay ilgili soruşturma başlatan Çubuk İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Çevrede oturan birçok kişinin de ifadesine başvuruldu.

Telef olan köpeklerden 2'sinin cesedi, otopsi yapılmak üzere ilçedeki bir veterinere götürüldü.

Köpeklerin ölüm nedeninin belirlenmesi için karaciğer ve midelerinden parça alınarak laboratuvara gönderildi.

Hayvansever Aysun Eroğlu, ölen rottweiler cinsi köpeğin sahibi olduğunu ve 2017 yılında kendisinden alınarak barınağa konulduğunu söyledi.

Köpeğin 2 hafta önce barınaktan çalındığını öğrendiğini anlatan Eroğlu, "Köpeği aramaya başladım ve geçen cumartesi günü köpeğimin öldüğünü öğrendim. Bugün otopsi yapıldı, midesinden ve karaciğerinden parça alınıp ölüm nedeniyle ilgili inceleme yapılacaktı. Karaciğerinden parça alındı ancak midelerinin boş olduğu görüldü. Bu köpeklere ne olduğu inşallah en yakın zamanda belli olur. Orada bulunan köpeklerin hepsi aynı zamanda ölmemiş, ölüleri biriktirilmiş ve oraya bırakılmış. Hayvanlar sokakta kalmış olsa mutlaka bir şeyler yerlerdi ama bu hayvanların mideleri boş çıktı" dedi.

Ölen pitbull cinsi köpeğin kendisine ait olduğunu ve 1 yıldır kayıp olduğunu belirten Demet Nar ise, "İlanlar astık, 1 yıldır köpeği arıyorduk. Sonrasında fotoğraflarını gördük. Ve fotoğraftan teşhis ettiğimiz kadarıyla bizim köpeğimiz olduğunu anladık. Fotoğrafları incelediğimiz kadarıyla köpeğin darp edildiğini fark ettik. Arkadaşımızın köpeğine yapılan otopsi sonucuna göre de, köpeklerin açlıktan öldüğü belirlendi. Köpekler hem darp edilmiş hem de aç bırakılmış" dedi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
CEM’DEN SERENAY ESPRİSİ!İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter