Yandex Metrika
Uçankuş
PALU AİLESİ’NİN YARGILANDIĞI DAVADA KAN DONDURAN İDDİALAR!

PALU AİLESİ’NİN YARGILANDIĞI DAVADA KAN DONDURAN İDDİALAR!

08/04/2019 14:47

Palu Ailesi hakkında flaş gelişme! Türkiye’nin kanını donduran cinayet davasıyla ilgili son dakika gelişmesi.

"Canavarca hisle öldürme" ile yargılanan “Palu Ailesi” adliyeye getirilmişti. Tüm Türkiye'nin aylarca konuştuğu kayıp anne ve kızı ile ilgili cinayet davasında duruşma bugün öğlen saatlerinde başlamıştı.

DAVADA KAN DONDURAN İDDİALAR

Duruşmada Meryem Tahnal’ı öldürüldüğü iddia edilen Tuncer Ustael, suçlamaları kabul etmezken; Tahnal’ın annesi Havva Palu, açlık ve soğuk bitkisel hayata girerek öldüğünü söyledi.

 “MERYEM TAHNAL’I BİZ ÖLDÜRMEDİK”

Olayla ilgili yaptığı savunmasında Meryem Tahnal’ın ölümünden faydalanarak banka ve kredi kartlarını kullanmadığını dile getiren Tuncer Ustael, “Ben bu olaylardan önce İstanbul’da yaşıyordum. Eşinden ayrılan Meryem’in yakınlarının bana karşı tehditleri oldu. Bu şahıslar tarafından çocuğum kaçırıldı. Çocuğumu bulduğumda kafasında ve kalçasında şırınga izleri vardı. Ben de bunlardan çekinerek Havva Palu’nun evine taşındım. Biz burada da tehditler almaya başladık. Bizi tehdit eden Meryem’in eşinin yakınları yaşadığımız evin çatısında gördük. Bizim daha sonra arabada yaşamamızın sebebi budur, başka bir sebebi yoktur. Benim cin ve benzeri şeylere karşı inancım ve korkum yok. Kesinlikle Meryem Tahnal’ı biz öldürmedik. Olayın olduğu gece ben uyuyordum. Beni uyandırdılar, Meryem’in tuvalete gidip gelmediğini söylediler. Ben Sulh Ceza Hâkimliğinde ve emniyette Havva, Meryem’in cesedini buldu demiştim. Bu ifademi bana emniyette zorla söylettiler. 19 Kasım 2008’de ben Meryem’in maaşını çekip, kendisine verdim. Katlarını kaybolduktan sonra hiç kullanmadım. O gece tuvalete çıkmış, geri dönemmiş. Bir daha da Meryem’i görmedim. Ben Meryem’e bir tokat atmış dahi değilim, kocası ölünce onlara ben baktım korudum. Çocuklarına baktım, yemedim yedirdim” dedi.

ÖLDÜRÜLEN KADININ ANNESİNİN SAVUNMASI KAN DONDURDU

Olayla hiçbir ilgisinin olmadığını ve daha önceden Meryem Tahnal’ı hiçbir şekilde darp etmediğini iddia eden Tuncer Ustael’in ardından davada tutuklu yargılanan Havva Palu’nun savunması dinlenildi. Meryem Talhal’ın annesi olan Havva Palu yatığı savunmasında kızının eşinden ayrılması sonrasında kendilerinin evine geldiğini ve bir süre sonra damadı Tuncer Ustael’in ve eşi Emine Ustael’in de evlerine gelerek yanlarına yerleştiğini söyledi. Aynı evde yaşamaya başlamaları sonrasında Tuncer Ustael tarafından cinler ile korkutulduklarını ve onun verdiği talimatları yerine getirdiklerini iddia etti. Körfez’de yaşadıkları evde kendilerini ayrı odalarda tutan Tuncer Ustael’in tüm maaş ve banka kartlarını ellerinden aldığını belirtti. Tuncer Ustael’in kendilerini tehdit eden kızının eşinin ailesinden koruyacağını iddia ettiğini ve bilgi sızdırdığını iddia ederek sürekli Meryem Tahnal’ı dövdüğünü iddia etti.

 “O AKŞAM TUNCER, İSA İLE BİRLİKTE GÖTÜRÜP GÖMDܔ

Kızının öldüğünü fark ettiklerinde Tuncer’in durumu polise bildirmemeleri gerektiğini söyleyerek oğlu İsa Palu ile battaniyeye serip götürdüklerini iddia eden Havva Palu, “Öldükten sonra biz belediyeye haber verelim dedik. Tuncer, ‘Siz karışmayın, günahı bana. Yoksa sizi bırakırım. Ben sizi cinlerden koruyorum’ dedi. Sonra o akşam Tuncer İsa ile birlikte götürüp gömdü. Beni daha sonra gömdüklerini söyledikleri yere götürdüler” ifadelerini kullandı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ALEYNA ÇAKIR ÖLDÜRÜLDÜ MÜ, İNTİHAR MI ETTİ?

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter