UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

NİSAN 2019 GÖKYÜZÜ ENERJİLERİ!

Nisan 2019’un ilk yarısında, Balık burcunun romantik duygu dolu enerjileri ile başlıyoruz iletişimin temsilcisi Merkür’ün 17 Nisan’a kadar Balık burcunda seyri ve 20 Nisan’a kadar Venüs’ün de Balık burcunda olması ile hayal kurmak ve hayallerimizi hayata geçirebileceğimiz enerjiler hâkim gökyüzünde.

NİSAN 2019  GÖKYÜZÜ  ENERJİLERİ!

Şimdi manevi güçlerin önderlik ettiği iç dünyamızla olan ince bağlantıları yeniden fark etme dünya sahnesinde yorulan ruhlarımızı maneviyatla güçlendirme şansımız var, ayrıca bizi birbirimize mümkün olan her seviyede bağlayan sevgiyi güveni yeniden kurmamız da mümkün bu enerjiler altında.

Merkür Venüs ve Neptün'ün yansıması ile aşk uyanışa geçiyor. Pek çoğumuz aşk kavramıyla tanışabiliriz. Emek verilen ilişkilerin yeniden yapılanacağı sevgisini ifade etmekte göstermekte zorlananların kendilerini net bir şekilde ortaya koyup sevmenin paylaşmaktan geçtiğinin farkına varacakları güçlü etkiler enerjiler aşk'a hayat verip aşk ile hayat bulmamızı sağlayacak. Fakat bu enerjiler aşırı romantik şiirsel ve boş vaatler ile aldatılma olasılığı yüksek ilişkiler kurulmasına da neden olabilir her tatlı söze birden bire başlayan sahte aşklara geçmişte ihanet nankörlükle biten ilişkilerin geri dönüşlerine aldanmamakta önem taşımakta.

Büyük iyilik Jüpiter 10 Nisan 2019'da yönetici olduğu Yay burcunda geri hareketine başlayacak ve 12 Ağustos 2019'a kadar geri hareketinde seyrine devam edecek. Bu enerji bizi kişisel inançlarımızı ideallerimizi gözden geçirmemize ve böylece kendi oluşturduğumuz korku kaygı güvensizlik ve başkalarının neden olduğu sınırlamalardan kurtarmamız için farkındalık getirmekte. Jüpiter, Merkür ile 11 ve 13 Nisan arasında ve 15 ve 16 Nisan'da Venüs'ü gergin enerjileri etkili kılabilir. Bu enerjiler altında 3. şahısların allı pullu söylemlerinin etkisi altında kalarak doğru olduğunu bildiğimiz konularda öfke ile kararlar alıp haklıya haksızlık yapmamıza neden olsun istemiyorsak gözümüzün gördüğü yüreğimizin tasdiklediği doğruları başkalarının kin hırs ve çıkarlarına değişmemeli adil davranmayı seçmeliyiz.

Cevaplar arıyorsak dinlemeli kendi iç bilgeliğimizi dikkate almayı başarmalıyız. Bu enerjiler kamu veya politik düzeyde bir iletişim manipülasyonlarda her zamankinden daha fazla yalan dolan gerçek dışı haberler spekülasyonlara neden olabilir. Başka bir deyişle, etkileyici prensipler içinde güzelce paketlenmiş yalanlar iş ve siyaset dünyasında karışıklıklara tartışmalara karşılıklı güç mücadelelerine neden olabilir. Para piyasalarında kafa karıştırıcı doğru olmayan kirli bilgiler yanlış yatırımlara neden olabilir! Öte yandan, yasama alanlarımızda etkili olacak yaptırımlar ani olaylar yaşanabilir ve her şey sert bir şekilde yeniden değerlendirilebilir veya tatsız bir şekilde bazı yasalara yapılan değişikliklerin olumsuz etkilerini deneyimlemeye başlayabiliriz.

Merkür ve Mars'ın enerjileri ile zihinsel akışımız öğrenim kabiliyetimiz idrakimiz güçlenip artıyor; zihinsel olarak bilgi biriktirmeye ve doğrulara odaklanabilmemiz mümkün. İletişim de çoğu zaman bile agresif bir üst tonla konuşup baskın gelmeye çalışan kişiler ile yaşanabilecek zorluklar da bu enerjinin yansımaları arasında akıllı olmalı hadsizde had bildirirken çok ve boş konuşmak yerine doğru zamanda az ve öz doğruyu ortaya koymak çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır her birimiz için.

İkizler, Yay ve Balık burçlarında ki gezegenlerin enerjileri ile çoğu zaman çok soyut terimlerle ya da felsefi bir tonla konuşarak etkili olmaya bizi kendi inanç ve değerlerimizden uzaklaştırmaya çalışan kişiler ile karşılaşmamız mümkün bu enerjiler altında çok fazla konuşan her şeyi bildiğini zannedenler ile uğraşmak zorunda kalabilir. Pek çok konular tartışılır, ancak gerçek sonuçlara mutlaka ulaşılmaz. En büyük tehlike yarı gerçeklere razı olmamız ve bunlara dayanarak hareket etmemizdir. Benim sizlere önerim Hz. Ömer’in söyleminde ki gibi İNANDIĞINIZ GİBİ YAŞAMAZSANIZ YAŞADIĞINIZ GİBİ İNANMAYA BAŞLARSINIZ söylemi ile hareket edip sabırlı olmamız başkalarının yanlışlarına kendi doğrularımızı değişmemiz yönünde hareket etmemiz olacaktır.

20 & 21 Nisan 2019'da Boğa burcunda ilerleyecek Güneş ve Oğlak burcunda ilerleyen öğretmen Satürn ve Pluto ile birlikte  bizlere  somut, nesnel gerçeklikle bağlantı kurmak için ihtiyaç duyduğumuz enerjiye ihtiyacı daha etkin hale getirecektir. Şimdi düşünceleri gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğumuz enerji, bizi heyecanlandıran bazı fikirlerin önemini kavrayarak ertelediklerimizi gündemlerimize alıp mücadele etmemizi sağlamamızı hızlandıracaktır.

Güneş'in Uranüs ile birleşmesi (21-24 Nisan 2019), pek çok konuda yenilik yapma ihtiyacımızı artırabilir, ancak gereksiz riskler almadan daha duyarlı çok dikkatli bir şekilde hesaplanmış şeyler yapmamız önem taşımakta. Ancak, hepimiz değerlerimizde ve güvenlik ihtiyacımızı anlama biçimimizde kendi bireysel devrimlerimizi gerçekleştirmek için bilinçli hareket edip seçeneklerimizi doğru şekilde yapabiliriz. Büyük soru şu olabilir: “Güven vermek güvende hissetmek ve güven duyduklarım için neler yapabilirim güvendiklerim benim için neler yapabilir?” sorusunun gerçeklerle cevap bulması olacaktır.

Nisan 2019’un son günlerinde Mars ve Neptün arasında gergin bir enerji hakim olacak gökyüzünde. Karışıklık, belirsizlik ve açık bir yönde hareket edememek gibi sınırlayıcı enerjiler söz konusu olabilir. Bazı insanların agresif tavırları daha da güçlenebilir, hayal kırıklığı, sabırsızlık ve pratik ve uygulanabilir çözümler bulma konusundaki zorluklara neden olabilir. Aman dikkatli olalım pire için yorgan yakmak sorumluluklardan kırgınlık ya da kızgınlık ile kaçmak büyük pişmanlıklara yol açabilir. Kendi hayatlarına yön veremeyen başkalarının hayatları üzerine bilip bilmeden ahkâm kesen başkalarının mutluluğu ve başarısından rahatsızlık duyan kişilerin bizi yolumuzdan bizi değerlerimizden uzaklaştırmalarına izin vermemeliyiz.

24 Nisan 2019'da Pluto Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, bunu 30 Nisan 2019'da Satürn takip ediyor. Görünmeyen bir gücün aniden frene bastığını hissedebiliriz. Bu enerji bizleri geçmiş hatalarımızı tekrar etmemiz yönünde kendimize getirebilir daha çok sevip daha fazla mücadele edip kutsal saydığımız her türlü güzelliği daha da yoğun bir şekilde sahiplenip hayatlarımızın merkezine alabiliriz ya da tam tersi olarak aynı hatalar ile yanlışlarımıza yanlışlar katıp güzellikleri sevgiyi başarıyı kendi hırslarımız ve hırslı kişilerin gerçek olmayan sözlerinin etkisi altında kalıp yıkabiliriz.

Nisan ayı gökyüzü enerjilerini

Üstad Alpaslan SALTIN kaleme aldığı bu paylaşımla değerlendirelim.

Zaman zaman kendinle baş başa kal,

Kısa süreliğine de olsa,

Sakin bir zamanında kendini karşına al!

Başka bir insanmış gibi,

Dudaklarını oynatmadan, sessizce,

Konuş kendinle!

Dinle kendini!

Zihnine gelenleri, gönlüne doğanları dinle!

Gelen sezgilere kulak ver, düşüncelerine dal,

Ve içsel toplantına başla!

Sorular sor ve cevaplarını dinle!

Onun, karşındakinin sorularını da cevaplandır!

Bu içsel işlemi tüm maskelerini çıkararak yap,

Tam bir namus içinde, tarafsızca, dürüstçe!

Mesela son zamanlarda nasıl bir yol tutturdun?

Neler yapıyorsun?

Olumlu mu, olumsuz mu gidiyor hayatın?

Peki, niçin böyle gidiyor olabilir?

Son zamanlarda bir huzursuzluk mu duyuyorsun,

Sebeplerini ve çözümünü konuş mesela!

O anlarda gerektiğinde yargıla da kendini.

Başkalarını yargıladığın gibi,

Gerektiğinde acımasız ol kendine karşı!

İyi taraflarını, iyi işlerini de es geçme ama!

O taraflarını, o işlerini de alkışla elbette,

Egonu okşamadan, övünmeden!…

Mesela ona hedeflerini sor!

Ne yapılırsa daha iyi bir geleceğe sahip olacağını konuş onunla!

Her şeyi görüş onunla, danış ona!

Korkularına, kaygılarına, sıkıntılarına in!

Sorunlarını da yatır masaya!

Bunların çözümlerini görüş!

Bakarsın alacağın cevaplar, sana çözümü getirir, kimbilir…

Problemlerin halli için bazı konularda ona söz ver!...

Toplantı bittikten sonra da

Alınan kararlara uy, verdiğin sözleri tut!

Bunları denersen ne kaybedeceksin ki?

Ama kazanacağın çok şeyler olabilir…

İşte öz kendinle irtibat böyle başlar.

Bunu giderek bir alışkanlık haline getirirsen eğer,

İşte sana en yakın dostu

Ve dürüst sohbet arkadaşını da buldun demektir… 

NİSAN AYI BURÇ YORUMLARINI OKUMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN:

https://www.astrodeha.com/aylik-burc-yorumlari

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERşenay devi  astroloji  burçlar  astrodeha