Yandex Metrika
Uçankuş
KORUYUCU AİLEDE İSTİSMARA CEZA YAĞDI!

KORUYUCU AİLEDE İSTİSMARA CEZA YAĞDI!

02/04/2019 11:52

İzmir’de iğrenç olay! Seferihisar'da koruyucu ailenin 25 yaşındaki oğlu, bakımı üstlenilen 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.

Seferihisar'da 2011 yılında 5 yaşındaki olan M.S.Ç. adlı erkek çocukla, 7 yaşında olan ablası H.Ç., koruyucu aile yanına verildi. 2016 yılında ise 10 yaşına gelen kardeş, eğitim gördüğü okuldaki rehber öğretmenine, yanlarında kaldıkları koruyucu ailenin oğlu N.C.D.'nin, ablası H.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğunu, kendisini de ablasıyla ilişkiye girmeye zorladığını anlattı. Rehber öğretmen, durumu polise bildirdi.

Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) ifadesi alınan M.S.Ç., N.C.D.’nin bilgisayarda oyun oynatacağını söyleyerek, kendisine cinsel içerikli görüntüler izlettirdiğini, "Karşı koyarsanız sizi yurda veririz" tehdidiyle de ablasına cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Küçük çocuk, N.C.D.nin kendisini de ablasıyla ilişkiye girmeye zorladığını öne sürdü. ÇİM tarafından hazırlanan raporda M.S.Ç.’nin yaşına uygun ifade verdiği, ezberletilmiş kalıp cümleler kurmadığı, verdiği ifadeye itibar edilebileceği bildirildi. Bunun üzerine gözaltına alınan ve tutuklanan N.C.D. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı.

'BENİ SEVMEDİKLERİ İÇİN İFTİRA ATIYORLAR'

İzmir 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan N.C.D., suçlamaları kabul etmeyerek, "Ben bu anlatılanları yapmadım. Mağdur ve kardeşi beni sevmedikleri için iftira atıyorlar. Onların parka gitmesine izin vermiyordum. Bunun için böyle konuşmuş olabilirler.

Mağdur, denize gittiğimiz de benim ve kardeşinin şortunu indiriyordu. Kızmama rağmen yapıyordu. Kendisi böyle biridir" dedi.

KORUYUCU BABAYI DA SUÇLADILAR

H.Ç. ise mahkemede, N.C.D. ile birlikte koruyucu baba M.D.'nin de kendisine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. M.S.Ç. de koruyucu babanın, annenin evde olmadığı zamanlarda ablasına cinsel istismarda bulunduğu iddia etti.

Baba M.D., "2011 yılında önce H.Ç.'yi sonra da kardeşi M.S.Ç.'yi, koruyucu aile olarak aldık. Oğlumuzla anlaşamıyorlardı. Suçlamaları kabul etmiyoruz" diye konuştu.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASINA ALINDI

Davaya müdahil olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik, H.Ç. ile kardeşinin devlet korumasına alındığını belirterek, sanığın indirim yapılmadan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanığı önce 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından da 'eylemi cebir ve tehdit altında gerçekleştirdiği' gerekçesiyle 18 yıla, zincirleme olarak gerçekleştirdiği gerekçesiyle de 27 yıla çıkardı. Mahkeme heyeti, duruşmalarda pişmanlık göstermeyen sanığa verilen cezada indirim uygulamadı.

KORUYUCU BABAYA DA DAVA AÇILDI

Koruyucu baba M.D. hakkında İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı. Koruyucu babanın da önümüzdeki günlerde tutuksuz yargılanmasına başlanacak.




Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ ŞARKICI İSYAN ETTİ

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA








ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  



Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter