Yandex Metrika
Uçankuş
ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLDU, SONRA ORTADAN KAYBOLDU!

ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLDU, SONRA ORTADAN KAYBOLDU!

15/03/2019 00:55

Ankara'da ticaretle uğraşan Y.A., alacak verecek meselesinden dolayı sorun yaşadığı kişileri, kendisini tehdit ederek yaraladığı ve daha sonrasında da yağmaladığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Y.A. ardından açılan hiçbir duruşmaya katılmadı ve ortadan kayboldu.

Ankara'da kağıt üzerine ticaret yapan Y.A., alacak verecek meselesinden dolayı sorun yaşadığı kişiler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Y.A., şikayet dilekçesinde alacak verecek meselesinden dolayı sorun yaşadığı kişilerin kendisini önce tehdit ederek yaraladığı ve daha sonra da yağmaladığını ileri sürdü.

Şikayetçi olduğu kişilerin kendisini bir inşaat firmasının içerisinde pusuya düşürerek darp ettiğini iddia eden Y.A., mahkemedeki duruşmaların hiçbirine katılmadı.

Davanın görüldüğü Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise tehdit, yağma ve kasten yaralama suçlarından yargılanan şüphelilerin tamamının beraatine karar verdi.

"İFADELER ÇELİŞKİLİ"

Mahkemenin kararında aralarında ticari ilişki bulunan Y.A. ile şüphelilerin alacak verecek meselesinden bir sorun yaşadığını, ancak Y.A.'nın iddia ettiği gibi darp, tehdit ve yağma olayının yaşandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirledi.

Milliyet’in haberine göre, kararın gerekçesinde, şöyle denildi:"Müştekinin iddia ettiği olayın meydana geldiği tarihte emniyet birimlerine veya Cumhuriyet Savclığı'na herhangi bir suç duyurusunda bulunmadığı, ifadelerinde çelişki olduğunun tespit edildiği, sanıkların üzerine atılı suçu işlediğine dair herhangi bir delil, belge, tanık beyanı dahi bulunmaması nedenleriyle ,sanıkların üzerilerine yağmaya teşebbüs suçunu ya da kasten yaralama ve birden fazla kişiyle birlikte tehdit suçunu işlediklerine ilişkin savunmaların aksine mahkumiyetine yetecek her türlü kuşkudan uzak, kesin, somut, inandırıcı, delillerin elde edilememesi sebebiyle ayrı ayrı beraatlerine karar verilmiştir."

"ZAMAN KAZANMAK İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU"

Şüphelilerden H.M.'nin birlikte ortak işlettiği işletmede çalışan kardeşi M.M., mahkemede tanık olarak verdiği ifadesinde, "Bizimle yaptığı ticaret karşılığında 623 bin lira borcunun olduğunu tespit ettik. Borcunu ödemesi için Y.A.'yı aradıklarında, adresi terk ettiği için bulamadık. Bizi altı kez savcılığı şikayet etti, ancak şahsız kesinlikle tehdit etmedim" dedi.

Alacak verecek meselesinden yaşadığı sorun nedeniyle kendisini tehdit ettiğini iddia ettiği Ş.B. ise, Y.A.'yı 2014'ten beri tanıdığını, kendisiyle ticaret yaptıklarını, Y.A.'dan 40 bin lira alacağı olduğunu ileri sürdü.

Y.A.'nın ortadan kaybolunca tüm piyasayı dolandırdıklarını  öğrendiğini öne süren Ş.D. ifadesinde, elindeki çek ve senetlerin Ergani'deki evinde olduğunu, malların üzerine çok sayıda icra takibi olduğu için ayrıca kendisinin icra takibinde bulunmadığını, kendisini dolandırdıktan sonra Y.A.'yı bulamadıklarını kaydetti.

Ş.D., Y.A.'nın zaman kazanmak için suç duyurusunda bulunduğunu iddia etti.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter