UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TEK KOLUYLA GİTAR ÇALAN NURİYE BİYONİK ELİN HAYALİNİ KURUYOR!

Denizli’de doğuştan sol eli olmayan Nuriye Gürel(11) , gittiği müzik kursunun düzenlediği gecede gitar öğretmeninin kendisi için hazırladığı özel aparatla gitar çalıp hocasıyla birlikte sahne aldı.

TEK KOLUYLA GİTAR ÇALAN NURİYE BİYONİK ELİN HAYALİNİ KURUYOR!

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde yaşayan Müşerref-Erdem Gürel çiftinin 11 yaşındaki kızı Nuriye Gürel, sol eli olmadan dünyaya geldi.

Sıdıka Çalışkan Ortaokulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan Gürel, küçüklüğünden beri içinde olan gitar çalma isteğini gerçekleştirmek için özel bir müzik okulundaki gitar kursuna yazıldı.

Müzik okulunun öğretmeni Anıl Zengin, sol eli olmadan gitar çalmak isteyen ve büyük bir hevesi olan Gürel'in gitar çalabilmesi için medikal bilekliğin ucuna mızrap ekleyerek özel bir aparat yaptı.

BİYONİK EL İLE ÇALMANIN HAYALİNİ YAŞIYOR

Aparat sayesinde gitar çalabilen Nuriye, öğretmeninin verdiği eğitimin ardından kurstaki öğrencilerin yeteneklerini sergilediği gecede sahne aldı.

Gitarı eline alıp sahneye gelen Gürel, hocasıyla birlikte gitar çalıp şarkılar söyledi.

Tüm engelleri aşarak gitarını çalan Gürel, salonu sallayıp izleyiciler tarafından yoğun alkış ve beğeni aldı.

Nuriye Gürel şimdi, kendisi için başlatılan kampanya ile alınacak olan biyonik eline kavuşup profesyonel bir şekilde gitar çalarak hayallerini gerçekleştirmek istiyor. , “Bu aparatla gitar çalabiliyorum ama bununla da bir yere kadar.

Haluk Levent öncülüğünde başlatılan kampanya ile bana bir biyonik el alınacak, onunla gitarımı en üst düzeyde çalmaya başlayacağım.

Biyonik el geldiğinde daha profesyonel olmayı ve daha büyük adımlar atmayı planlıyorum” diye konuştu. 

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLEREngelli  gitar  nuriye gürel