Yandex Metrika
Uçankuş
AŞK İÇİN ÖLMELİ, AŞK O ZAMAN AŞK!

AŞK İÇİN ÖLMELİ, AŞK O ZAMAN AŞK!

14/02/2019 10:58

Amasya’da yaşayan Nadide Kaynarpınar, 40 yılı aşkın süredir aynı yastığa baş koyduğu görme engelli eşiyle ilgilendiğinden dolayı dışarı çıkamadığı için evinde okuma-yazma kursu aldı. Azimle çalışıp harfleri öğrenen 65 yaşındaki Kaynarpınar’ın kurduğu ilk cümle ise "Osman seni çok çok seviyorum” oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın bir yıl önce başlattığı Okuryazarlık Seferberliği’ne katılmak için umutla başvurduğu Amasya Halk Eğitim Merkezi tarafından kendisi için özel görevlendirilen öğretmenin verdiği 2 aylık eğitimin ardından bitirme belgesini alan iki çocuk annesi Kaynarpınar, sonrasında sol gözüne yapılan katarakt işleminin peşinden beliren ödemden dolayı çok istemesine rağmen okuma-yazma çalışmalarını devam ettiremedi.

Kornea nakli bekliyor

Başvurduğu hastanede kornea nakli yapılması için sıraya alındığını ancak çok korktuğunu, sağlığına kavuşup eşine daha iyi bakmayı ve eğitimini de sürdürmeyi hayal eden Kaynarpınar, “Sağ gözümde de katarakt oluştu. Gözü görmeyen beyim var. Ne yaparım?” dedi.

Emine Erdoğan ile tanışmayı istiyor

Sağlığına kavuşup eğitimini sürdürmeyi ve eşine daha iyi koşullarda bakmayı isteyen Kaynarpınar, Okuryazarlık Seferberliği’nin 1. yıl dönümü dolayısıyla davet edildiği Külliye’de düzenlenecek törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile tanışmayı çok istediğini söyledi.

"O benim iki gözüm"

38 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu görme yetisini kaybettiğini ve o günden bu yana krediyle alıp borcunun halen ödemeye devam ettiklerini evinin tüm yükünü sırtlayan karısının okuma-yazmayı öğrenmek isteğini "Bu yaştan sonra deve düdük çalar mı hanım?" sözleriyle değerlendirip "Çaldığı yere kadar" cevabını aldığını ifade eden 65 yaşındaki Osman Kaynarpınar da, “Eşimin yazdığı ilk cümle ‘Osman seni çok seviyorum' oldu. Beklemiyordum, sürpriz oldu. O benim iki gözüm. Benden nakil olacak gibi olsa gözümü çıkartıp ona veririm” diye konuştu.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
AHMET KURAL: “HAPİS FALAN YOK!”İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter