UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KENAN İMİRZALIOĞLU’NDAN SONRA SERTAB ERENER DE DAVA AÇTI!

Kenan İmirzalıoğlu’nun “Habersiz çekilen tatil fotoğrafımla kişilik haklarıma saldırıldı” diyerek açtığı davadan sonra, bu kez de Sertab Erener mahkemeye koştu.

KENAN İMİRZALIOĞLU’NDAN SONRA SERTAB ERENER DE  DAVA AÇTI!

Sertab Erener, eşi Emre Kula ile geçen yıl Bodrum tatiline çıktı. Çift, Yakaköy'deki villalarını tadilata soktu. Çiftin evlerinin bahçesinde işleri denetlerken ustalarla çekilmiş fotoğrafları basında yayınlandı. Çift, bunun üzerine savcılığa başvurdu.

KAMUYA KAPALI ALAN

Erener, savcılığa; bahçelerinde çekilen bu fotoğrafın özel hayata saldırı ve mahremiyetin ihlali olduğunu, kamuya kapalı bir alanda rızaları dışında görüntülendiklerini belirterek şikâyetçi oldu. Soruşturma başlatan savcılık, muhabiri ifadeye çağırdı.

“BAHÇE, EVE DÂHİL”

Sabah’ın haberine göre; Muhabir, çiftin ünlü olduğunu, uygunsuz bir fotoğrafın ise yayınlanmadığını söyledi. Ancak savcılık, bahçenin evin eklentisi olup kamuya kapalı bir alan olduğunu, mahremiyet ihlali bulunduğunu ve fotoğrafların genel yarar kriterine uymadığını belirtip dava açılmasına karar verdi.

İLK DAVA OLAY OLMUŞTU

Kenan İmirzalıoğlu, sevgilisiyle teknede çekilen fotoğrafları için açtığı tazminat davasını kazanmıştı. Mahkeme, 'Ünlülerin evleri dışında da özel hayatı vardır' kararı vermişti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERsertab erener  kenan imirzalıoğlu  dava