UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ANNE ACAR, BUSE'NİN ARANDIĞI NOKTADA!

Antalya'da yaşanan hortum felaketinde kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ın annesi Ayla Acar arama çalışmaları 11. gününde bölgeye geldi. Hastaneden üç gün önce kendi isteğiyle taburcu olan anne Ayla Acar, ilk kez çalışmaların yapıldığı bölgeye gelip arama faaliyetleirini izledi.

ANNE ACAR, BUSE'NİN ARANDIĞI NOKTADA!

Sabahın erken saatlerinde Çamyuva Mahallesi sahiline gelen değişik kurumlara mensup arama kurtarma sualtı birimleri, birlikte dalış yaparak kayıp genç kızı aramaya başladı.

24 Ocak tarihinde yaşanan hortumda dereye sürüklenen aracın içinden son anda vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılan anne Ayla Acar, taburcu olduktan sonra ilk kez arama çalışmalarının devam ettiği Çamyuva sahiline geldi.

Henüz tam olarak iyileşmediği için boynunda boyunluk bulunan anne, çalışmaları eşi Ahmet Acar ile birlikte bir aracın içinden izledi.

Araçtan inmeyen anne Ayla Acar'ın endişeli bekleyişi sürüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Deniz Polisi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) dalgıçları, Çamyuva sahibinin Ağva Deresi’nin denize döküldüğü yere yakın bir noktadan batı yönünde deniz altını tarayacaklar.

Ekiplerin iki bölüme ayrılarak sabahtan öğlene kadar bir bölümünde, öğleden akşama kadar diğer bölümünde araştırma yapacağı öğrenildi.

Bu işbirliği ve ortak koordinasyon sayesinde Buse’yi denizde arama çalışmalarının daha yoğun, aralıksız ve verimli şekilde yapılabileceği belirtiliyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERbuse acar