UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SAKARYA'DA KORKUTAN PATLAMA!

Sakarya' nın Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiinde doğalgaz hattında meydana geldiği düşünülen yangın üzerine itfaiye ekipleri bölgeye sevkedildi.

 SAKARYA'DA  KORKUTAN PATLAMA!

Sakarya’nın Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiinde doğal gaz hattında patlama meydana geldi. Tüm kentten görülen patlama sonrası çıkan yangın ise itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

SAKARYA VALİSİ: ÖLÜ VE YARALI YOK

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir patlamayla ilgili açıklama yaptı. Vali Nayir, "Saat 07.30 gibi ulaştı. Yangın ihbarı şeklindeydi. Doğal gaz ana iletim hattında bir yangın olduğu, o bölgede heyelan riskine ait çalışmaların yapıldığı bilgiler de var. Bizim ilk tahminimiz, değerlendirmemiz bu heyelana bağlı bir doğal gaz sızıntısı ve yangını çıkmış olabilir diye düşünüyoruz. Can kaybı ve yaralı yok. Kısa zamanda biteceğini tahmin ediyoruz" dedi.

SAKARYA'NIN TAMAMINDAN GÖRÜLDÜ

Patlamayla ilgili ilk bilgiyi DHA muhabiri Aziz Güvener aktardı. Güvener, alev topunun tüm kentte görüldüğünü söyledi. Güvener, resmi açıklamanın henüz yapılmadığı dakikalarda geçtiği haberde şunları anlatmıştı: "Olayı şu anda yakından gören kimse yok. Sabah saatlerinde 07.50'de bir patlama sesi ve alev topu meydana geldi. Bu alev topu Sakarya'nın tüm mahallelerinden görülüyor."

GÖRGÜ TANIĞI: DEPREM SANDIK

Kemaliye köyünde yaşayan bir görgü tanığı "Biz önce deprem sandık. Yangın kontrol altına alındı" dedi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERsakarya  patlama