Yandex Metrika
Uçankuş
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ!

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ!

10/11/2018 09:37

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80'inci yılında tüm yurtta anılıyor. Ankara Anıtkabir'de devlet erkânı Aslanlı Yol'daki yürüyüşünün ardından Atatürk'ün kabrine gelerek çelenk bırakıldı. İstanbul'da ise Dolmabahçe Sarayı'nda ziyaretçiler Atatürk'ün yatağına karanfiller bırakıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80'inci yılında törenlerle anılıyor. Devlet erkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Anıtkabir’deki anma törenine katıldı.

Devletin zirvesi Aslanlı Yol'daki kortej yürüyüşünün ardından Atatürk'ün kabrinin yer aldığı bölüme geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ay yıldızlarla hazırlanmış çelengi Atatürk'ün mozelesine bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. 09.05'te tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da hayat durdu, yurdun dört bir yanında sirenler çalmaya başladı.

Anıtkabir'deki Türk Bayrağı yarıya indirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve yazdığı mesajı paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetin kuruluşu olan şahsınızı vefatınızın 80'inci yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ni dahili ve harici behahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz.

Cumhuriyetimizin 95'inci seneyi devriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun."

DOLMABAHÇE'YE ZİYARETÇİ AKINI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80'inci yılında İstanbul'da anıldı. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı sabahın erken saatlerinden itibaren ziyaretçi akınına uğradı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
AHMET KURAL: “HAPİS FALAN YOK!”İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter