Yandex Metrika
Uçankuş
KUMA YÜZÜNDEN İNTİHARDA KOCANIN CEZASI ARTTIRILDI!

KUMA YÜZÜNDEN İNTİHARDA KOCANIN CEZASI ARTTIRILDI!

09/11/2018 15:37

Erzurum'da, 6 yıl önce üzerine kuma getirildiği için 4'üncü kattaki evlerinin penceresinden atladığı iddia edilen Netice Barçın'ın ölümüyle ilgili 'eziyet' suçundan eşi Kamil Barçın'a verilen 4 yıl 2 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından az bulundu. Bozma kararı üzerine yeniden yargılanan ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Barçın'ın hükümle birlikte tutuklanmasına karar verildi.

Olay, 3 Haziran 2012 tarihinde, merkez Palandöken ilçesine bağlı Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde meydana geldi. 2 çocuk annesi Netice Barçın (28), oturdukları apartmanın 4'üncü katından atlayarak, yaşamına son verdi.

Kızının ölümünden damadı Kamil Barçın (35)  ve kuma olarak eve getirdiği Esengül N.'yi sorumlu tutan baba Necati Kayık, savcılığa başvurdu. Olayın ardından kuma Esengül N., memleketi Adana'ya gitti. Şikayet üzerine 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada Kamil Barçın, 25 Aralık 2014'teki karar duruşmasında 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan yasal unsurlarının oluşmaması nedeniyle beraat ederken, 'eziyet' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edildi. Esengül N. 'basit kasten yaralama' suçundan beraat etti.

YARGITAY, KARARI BOZDU

Netice Barçın'ın ailesinin avukatı ile davaya müdahil olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın avukatının cezayı az bulup, kararı temyiz etmesi üzerine dosya, Yargıtay 8'inci Ceza Dairesi'nde incelendi. 8'inci Ceza Dairesi'nce Esengül N.'ye verilen 'beraat' hükmü yerinde bulunup onanırken, Kamil Barçın'a verilen ceza ise az bulunarak, karar bozuldu. Kamil Barçın'ın, olay günü 1'er saat aralıklarla 2 kez eve gelip, eşini kontrol ettiğine değinilen bozma kararında şöyle denildi:

"Eve her geldiğinde Netice ile tartıştıkları, bir süre sonra Netice'nin evden çıktığının Esengül tarafından kendisine söylenmesi üzerine eve döndüğü sırada apartmanın merdiven boşluğunda Netice ve kızlarının birlikte aşağı indiklerini görüp Netice'yi içeriye götürdüğü ve ev içerisinde darp ettiği, bu şekilde eşini bir yere gitmek veya bir yerde kalmak özgürlüğünden yoksun bırakmak suretiyle yüklenen suçu işlediği, bahsi geçen eziyet suçu kapsamında değerlendirilemeyip ayrı bir suçu oluşturacağı anlaşıldığından, sanığın ayrıca 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçunu işlediği gözetilmeden yasal olmayan gerekçe ile yazılı şekilde beraatına karar verilmesi."

HÜKÜMLE BİRLİKTE TUTUKLAMA ÇIKTI

Kamil Barçın, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan önce 4 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Suçun eşe karşı işlenmesi nedeniyle ceza, 8 yıla çıkarıldı. 'İyi hal' indimi uygulayan mahkeme heyeti, Barçın'ı 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. 'Eziyet' suçundan üst sınırdan olmak üzere 7 yıl hapis cezası alan Kamil Barçın'a, 'iyi hal' indirimi ile 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Toplam 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Barçın hakkında, kaçma şüphesi nedeniyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Hükmü açıklayan Aydın Başar, mağdur yakınlarına, "Madem adalete güvendiniz, taşkınlık yaşanmasın. Adaletin hükmü egemen oldu" dedi.

Öte yandan önceki celse yargılamada damadının, kuma getirdiği kadın ile birlikte kızını öldürdüğünü ileri süren acılı baba Necati Kayık'ı Aydın Başar, "Necati amca, acınızı anlıyorum. Adalet için buraya geldiniz; sabredip, bekleyeceksiniz" diyerek, sakinleştirmeye çalışmıştı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
AHMET KURAL: “HAPİS FALAN YOK!”İNENLER
 • MEHMET AKİF ALAKURT
  1-MEHMET AKİF ALAKURT
 • EMRAH
  2-EMRAH
 • CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
  3-CEM ÖZER-SİNAN ÇETİN
 • DENİZ ÇAKIR
  4-DENİZ ÇAKIR
 • CEYLAN
  5-CEYLAN
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter