UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BACAKLARINDAKİ KİREÇLENMEDEN BAKIN NASIL KURTULDU?

Bacaklarındaki yoğun kireçlenme dolayısıyla ağrıları olan Bediha Ceyhan, yağ hücrelerinden özel bir filtre sistemi ile alınan özel kök hücrelerinin bacağına enjekte edilmesiyle sağlığına kavuştu.

BACAKLARINDAKİ KİREÇLENMEDEN BAKIN NASIL KURTULDU?

54 yaşındaki Bediha Ceyhan, bacaklarındaki kireçlenmelerin artmasıyla ağrıdan yürüyemez hale geldi. Kayseri Şehir Hastanesi’ne başvuran Ceyhan’a, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yağ hücrelerinden özel bir filtre sistemi ile alınan kök hücrelerinin bacağına enjekte edildi. Bu işlem Kayseri’de ilk olurken, Ceyhan da ağrılarından kurtuldu.

Ameliyat hakkında bilgiler veren Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Havva Talay Çalış, “Hastamıza kireçlenme için birçok tedavi uygulayabilirdik ancak kireçlenmesini muayene ettikten sonra ve filmlerini çektik, kireçlenmenin çok ileri aşamada olduğunu tespit ettik. O nedenle kök hücre tedavisini tercih ettik. Çünkü ileri aşamada ameliyat öneriyoruz. Kayseri’de ilk kez bizim polikliniğimizde kök hücre tedavisi uygulanmış oldu. İlk önce anestezi uygulamalarını gerçekleştirdikten sonra yağ hücrelerini aldık. Onlardan özel bir filtre sistemi ile özel kök hücreleri süzerek onları ayrıştırdık. O kök hücreler ayrıştıktan sonrada ameliyathane koşullarında hastamızın dizine enjekte ettik. Hastamız şuanda yürüteç ile yürüyor. Çünkü o kök hücrelerin dizine yapışması için süre geçmesi gerekiyor. Ameliyattan sonra hastamızın yürümesini biraz kısıtlıyoruz. 15 günden sonra normal aktivitesine geri dönecek. Hastamızın ağrıları da şimdiden azaldı” ifadelerini kullandı.

54 yaşındaki Bediha Ceyhan ise, “Dizlerimde kireçlenme vardı. Çok ağrılarım vardı. Doktorum kök hücre yöntemini yaptı. Doktoruma çok teşekkür ederim. Ağrılarımdan dolayı gezemiyordum ve merdiven çıkarmıyordum. Ağrılardan dolayı uykum gelmiyordu, uyuyamıyordum. Şimdi ağrılarım dindi” dedi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERBACAK  KİREÇLENME  SAĞLIK