UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“FAZLA SEKS”ARDA TURAN'A 20 BİN LİRA KAZANDIRDI!

Futbolcu Arda Turan, oyuncu Sinem Kobal ile sevgili olduğu dönemde özel hayatıyla ilgili konuşan futbol yorumcuları Erman Toroğlu ve Gökmen Özdenak'a açtığı 600 bin TL'lik tazminat davasını kazandı.

“FAZLA SEKS”ARDA TURAN'A 20 BİN LİRA KAZANDIRDI!

Habertürk'ten Yasemin Güneri'nin özel haberine göre Erman Toroğlu, 10 Ekim 2010 günü Telegol programında Arda Turan’ın yaşam şeklini eleştirerek sakatlanmasıyla ilgili yorumda bulunmuştu. Toroğlu, Turan’ın “fazla seks yapmaktan” ve “kendisine iyi bakmamaktan” dolayı sakatlandığı iddia etmişti.

8 YILIN ARDINDAN TAZMİNATI KAZANDI

Bu sözler üzerine kendisiyle ilgili yaptığı yorumlar nedeniyle 600 bin liralık tazminat davası açan Arda Turan, geçen 8 yılın ardından tazminat almaya hak kazandı.

FAİZİYLE BİRLİKTE 20’ŞER BİN LİRA ÖDENECEK

Yargıtay 4. Dairesi, verilen 600 bin liralık tazminat miktarını fazla buldu. Yargıtay’ın bozma kararına yerel mahkeme direndi. Dosya Hukuk Genel Kurulu gündemine geldi. Hukuk Genel Kurulu, yerel mahkemenin verdiği kararın yerinde olduğuna ve Arda Turan ve Sinem İmirzalıoğlu’na toplam 20’şer bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Genel Kurul, Toroğlu ve Özdenak’ın Arda Turan ile ilgili kullandıkları sözlerin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine, kamunun bilgilendirilmesi sınırını aştığına ve kişilik haklarına saldırıda bulunulduğuna dikkat çekti. Bu kararın ardından Arda Turan ve Sinem Kobal'a yasal faiziyle birlikte 20’şer bin lira tazminat ödenmesi kesinleşmiş oldu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERARDA TURAN