Yandex Metrika
Uçankuş
“İKİYÜZLÜ KADINLARIN AZALMASINI İSTİYORUM”

“İKİYÜZLÜ KADINLARIN AZALMASINI İSTİYORUM”

02/09/2018 18:14

Seda Akgül, Milliyet'ten Buket Aydın’a verdiği röportajda, "benim kadar dobra, net ve ne istediğini bilen olmak daha da zor. Açık konuşmanın erkeğin arkasında değil, yanında durmak kadına yakıştırılan bir şey değil. Ben artık miyavlayan kadın sevmiyorum, net kadın seviyorum" ifadelerini kullandı.

"Güçlü kadına kadın muamelesi yapılmıyor" diyen Akgül, 'Bu da aslında kadını yok saymak. Niçin kendi yapabileceğim bir işi bir erkeğe miyavlayarak yaptırayım? Ben tam tersi onun işini kolaylaştırmalıyım diye düşünüyorum. Bizim toplumda da erkek bir süre sonra kendini eksik hissediyor. Çünkü onlar sadece kadınlar için bir şey yaparlarsa kendilerini önemli görüyorlar' dedi.

Röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

“MİYAVLAYAN KADIN SEVMİYORUM”

- Türkiye’de kadın olmak desem?

Türkiye’de kadın olmak zor, benim kadar dobra, net ve ne istediğini bilen olmak daha da zor. Bunu övündüğüm için söylemiyorum. Öyle olmayaydım da, mutlu olaydım keşke. Haklılık mı, mutluluk mu? Bence mutluluk.

- Mutlular mı sizce?

Onlara sormak lazım, bana çok fazla genç kız, evli kadın yazıyor. Yardımcı olmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar. Ama düşünün kaç kadın var ekranda onları temsil eden, sesleri, güçleri olabilen? “Siz bunu bir kadın olarak nasıl söylersiniz?” diye eleştiren, parmak sallayan hemcinslerim var. Açık konuşmak, erkeğin arkasında değil, yanında durmak kadına yakıştırılan bir şey değil. Ben artık miyavlayan kadın sevmiyorum, net kadın seviyorum.

“İKİYÜZLÜ KADINLARIN AZALMASINI İSTİYORUM”

- Erkek istiyor diye işini bırakan, kıyafetlerini değiştiren kadınlar günün sonunda mutlu oluyor mu sizce?

Kesinlikle olmuyorlar, erkek için yaşayan kadın sonunda yediği kazıkla daha da pişman oluyor. Ben hiçbir şeyimi değiştirmiyorum, olduğum gibiyim, ayrıldığım zaman hiç olmazsa yine geriye birlikte yaşamak zorunda olduğum tek kişiye, kendime dönüyorum. O yüzden de diyorum ki, inandıklarını yap. İkiyüzlü kadınların azalmasını istiyorum.

- İkiyüzlü kadın derken?

Pahalı bir çanta, şık lokantalarda yemekler, pahalı takılar için erkeklerin terörüne boğun eğip, sonra da kadın hakları diye yürüyen bana kadınım diye gelmesin. Kadın kadındır, erkek de erkek. Eşitiz ama dişiliğimizle de farklıyız. Tek farklı olduğumuz yer dişiliğimiz, onu tabii ki unutmayacağız. Ama bizde öyle bir algı var ki, net olan, dik konuşan, ne istediğini bilen kadın sanki dişi değil.

Güçlü kadına kadın muamelesi yapılmıyor. Bu da aslında kadını yok saymak. Niçin kendi yapabileceğim bir işi bir erkeğe miyavlayarak yaptırayım? Ben tam tersi onun işini kolaylaştırmalıyım diye düşünüyorum. Bizim toplumda da erkek bir süre sonra kendini eksik hissediyor. Çünkü onlar sadece kadınlar için bir şey yaparlarsa kendilerini önemli görüyorlar.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ MODELDEN CESUR PAYLAŞIM!

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter