Yandex Metrika
Uçankuş
KARDEŞİ NURAY SAYARI’YI SUÇLADI

KARDEŞİ NURAY SAYARI’YI SUÇLADI

25/07/2018 20:20

Ünlü astrolog Nuray Sayarı, kardeşi Hakan Uman'dan isim ve soy ismini kullandığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.Mahkemede ifade veren Hukan Uman, ünlü astrolog için 'Yıllar evvel tarotçu, falcı ve medyum olarak çalışıyordu. Falcılara karşı polis operasyonlarından korunmak için moda olan astrologluğa geçiş yaptı' ifadesini kullandı.

Ablasının yıllar evvel tarotçu, falcı, medyum olarak bu işi yaptığını belirten Hakan Uman dilekçesinde profesyonel olma çabaları ile falcılara karşı polis operasyonlarının korunmak için ülkemizde moda olan astroloji uzmanı ve astrolog unvanına geçiş yaptığını ileri sürdü.

Ülkemizde astroloji üzerine mesleki eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı yada Yükseköğretim Kurumu Başkanlığına bağlı bir eğitim kurumu olmadığını belirten Hakan Uman, halkın astrolojinin bir bilim olduğunu bilmediğini ablası gibi kendi kendisine astrolog unvanı veren kişilere inandıklarını belirtti. Sahte astrologların  bu şekilde birçok gelir elde etmeye başladığını belirten Hakan Uman ablasının yazdığı astroloji kitaplarının çalıntı olduğunu iddia etti.

Nuray Sayarı'nın kitaplarının, yabancı yazarların kitaplarından telif hakkı ödemeden ve atıf yapılmadan çeviri niteliğinde olduğu halde kendisi kendi yazmış gibi yayımlattığını belirten Hakan Uman, böylelikle haksız gelir elde ettiğini ileri sürdü.

Hakan Uman ablasının kendisine teklifte bulunması üzerine 2013 yılında işini bırakarak, Arif Albayrak adına olan nuray sayari.com sitesini ve kendi adına olan nuraysayarishop.com adlı internet sitesini aralarındaki inanç sözleşmesi gereği işletmeye başladığını belirtti. nuraysayarishop.com sitesinde astrolojik takı ve taşların satışını yaptığını belirten Hakan Uman, ablasının internet sitelerinin yatırım ve masraflarına yardımda bulunmadığını belirtti.

Dilekçede Nuray Sayarı'nın başkalarının emeği üzerinden haksız kazanç elde etmek amacıyla 2013'ün Ocak ayında astrolog Şenay Yangel'in daha önceden yazdığı burç yorumları yazılarını alarak nuraysayari.com.tr sitesinde yayınlamak üzere Hakan Uman'a göndererek yayınlattığı iddia edildi.   Hakan Uman, ablası Nuray Sayarı'nın bilgisi ve talimatı doğrultusunda söz konusu sitelerin açıldığını e-ticaret sitelerinin tanıtımını katıldığı programlarda yaptığını belirterek, burç yorumlarının da astrologun asistanının gönderdiğini belirtti.

 Mahkeme Hakan Uman ve eşinin de kişilik haklarına saldırı ve maddi kayıplarının bulunduğunu ispatlanamadığını belirterek, açtıkları karşı tazminat davasını da reddetti.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
LÜBNAN'IN HİROŞİMA'SI: ONLARCA ÖLÜ, BİNLERCE YARALI

POP TOP 10
 • SEZEN AKSU - KARŞIYIM
  1- SEZEN AKSU - KARŞIYIM
 • SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
  2-SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  3-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
  4- ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  5-ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  6-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter