Yandex Metrika
Uçankuş
ALİ EYÜBOĞLU: “BEYAZ MAGAZİN’DE KİMLER YER ALACAK?”

ALİ EYÜBOĞLU: “BEYAZ MAGAZİN’DE KİMLER YER ALACAK?”

14/06/2018 09:57

TV yazarları bugünkü köşelerinde yine oldukça önemli ve dikkat çeken konulara değinmişler. İşte sizin için derlediğimiz yazılar…

ALİ EYÜBOĞLU-MİLLİYET

HAZIM KÖRMÜKÇÜ, NİYE BU HALE DÜŞTÜ?

Oyuncu Hazım Körmükçü ile sunucu Zeynep Tandoğan’ın medyaya yansıyan fotoğraflarında o kadar net ki şiddetin izleri… Birinin ağzı burnu kan içinde, diğerinin yüzü…  

İkisi de birbirini suçluyor. Tandoğan, “Beni dövdü, burnumu kırdı” dedi. Körmükçü, yüzündeki kızarıklık ve çizikleri Tandoğan’ın yaptığını söyledi. 

Taraflar birbirlerinden şikayetçi olduğu için artık işin bu boyutu yargının işi. 

İkili arasındaki tartışmada dikkatlerden kaçan veya üzerinde durulmayan bir konu var ki, bence çok önemli. 

Tandoğan, Körmükçü’nün kendisine nasıl şiddet uyguladığını anlatırken, “Biz tanıştığımız zaman Hazım maddi ve manevi bitik durumdaydı. Ona destek sağladım. Benim sayemde ayağa kalktı” dedi. 

Körmükçü de Tandoğan’ın söylediklerini doğruladı. 

14 yıl süren evlilik bitince çöküntüyü anlarım ama Hazım Körmükçü gibi bir sanatçının maddi açıdan ‘bitik durumda’ olmasını aklım almadı.  

Sanatçı bir aileye mensup Körmükçü’nün daha bu yaşta maddi açıdan kendisinden 17 yaş küçük sevgilisinin eline bakıyor olması da düşündürücü, değil mi? 

Bildiğim kadarıyla Körmükçü, 22 dizi, 14 film ve birçok tiyatroda oynamış, konservatuvar mezunu bir sanatçı. Enstrümantal albüm çıkaran, vurmalı sazlar, ney, kaval, piyano çalan bir müzisyen ve seslendirme yapan yetenekli biri. Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve müzisyen olan biri bu durumdaysa, onun kadar yetenek ve şöhret sahibi olamayanların vay haline! 

‘BEYAZ MAGAZİN’DE KİMLER YER ALACAK?

2 Ocak 2018’den bu yana yorumculuk yaptığım ‘Söylemezsem Olmaz’daki son canlı yayınım dündü. Bugün ve yarın ekrana gelecek bant yayınlardan sonra program tatile girecek.

18 Haziran’dan itibaren Beyaz TV’de ‘Söylemezsem Olmaz’ın yerine Pınar Ergüner, Sinem Yıldız ve Canan Danyıldız’ın görev yapacağı ‘Beyaz Magazin’ ekranda olacak. Bol reytingler diliyorum ‘Beyaz Magazin’ ekibine… 

2017’de olduğu gibi bu yıl da ‘Söylemezsem Olmaz’, eylülde başlayacak ama ben olmayacağım. Kanal yönetimine bunu haftalar öncesinden ilettim, canlı yayında dile getirdim, sosyal medya hesabımdan da duyurdum. Medya haberi veren internet siteleri de haber yaparak duyurdu bunu. 

Yazın biraz tatil yapıp, ardından Allah kısmet ederse bir türlü bitiremediğim Sezen Aksu kitabımı tamamlamaya çalışacağım. Sonrası Allah kerim…

UÇAKTA SİGARAYA KOMİK SAVUNMA

İstanbul-Dalaman uçuşunda, uçağın tuvaletinde sigara içtiği için inişte gözaltına alınan kamuoyu araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı’nın Twitter’da yaptığı açıklamaya bakar mısınız? 

“İstanbul-Dalaman THY uçuşundayım. Tuvalette bir sigara yaktım ve daha ilk nefeste nerede olduğumu hatırlayıp attım. Sonra bir hostes suçumu yüzüme okudu ve inince uçağın kapısı açıldığında, iki polis tam bir suçlu muamelesiyle beni gözaltına aldı. Herkesin önünde. Ne diyeyim ki!” 

Uçak tuvaletinde sigara içerek, ‘kural tanımaz yolcu’ sınıfına giren, haber kanallarının gözde konuğu

araştırmacı Sayın Bayrakçı, bir şey diyecek haliniz yok. Hatanızı kabul etmeniz gerekirken, bu olaydan bile ‘muhalif olanlara kötü muamele’ algısı yaratmayın.  

Sizin gibi bir araştırmacının, uçakta sigara içmenin bin 500 TL para cezası olduğunu, kabin ekibiyle tartışanları ise çıkışta polisin beklediğini bilmemesi enteresan. 

Yaptırdığı kamuoyu araştırmalarıyla siyasetin geleceğini okuyan biri, uçakta sigara içmenin suç, izmariti çöpe atmanın ne denli sakıncalı olduğunu bilmiyorsa, kabahat onda değil, bizde… 

GÜNÜN SÖZÜ

Korkarım dünyada bir zaman gele, insanlar yaşaya, insanlık öle. (Bahtiyar Vahapzade)

 

SİNA KOLOĞLU-MİLLİYET

KANAL D’NİN HANGİ PROGRAMI GARANTİ?

Ev ahalisinin, “Acaba ekranda ne var?” diyerek baktığı programlar var. Onlardan biri de Fatih Ürek’in sunduğu ‘Gelinim Mutfakta’... Yapım, soğan kavurup, taze fasulye pişiren izleyicinin, yemek yapma saatine denk geliyor. Geçtiğimiz cumartesi “Gündüz vakti siyasetten farklı bir programa bakalım” dediler ama elimiz kumandada, Ürek’in yayın yaptığı kanala gitti.

Şarkıcı, kadınların sevdiği bir sima... İşini iyi yapıyor. Yemek, gelin, dedikodu ve kaynana dörtlüsüne yakışıyor. Rahatsız etmiyor, dengeyi buluyor ve bu formatın hakkını veriyor. Kulağıma gelen, yönetimin de kendisinden memnun olduğu... Ve bana göre, ‘yayından kaldırılmayacak işlerden’ biri. Yüzde 11 civarında share alıyor. Geçtiğimiz pazartesi TV8’in ‘Yemekteyiz’ programını yakalamış. O gün, Kanal D’nin program listesinde en üst sırada yer almış.

BU FİLM NEDEN TV’DE GÖSTERİLİR?

Star TV’de ‘Celal ile Ceren’ vardı. Filmin neredeyse tüm püf noktaları ‘bip’liydi. Peki neden TV’de yayınlanıyor? Celal, dövme yaptırıyor mesela ama göğsünün üzerine ne yazdırdığını göremiyoruz.  Orada ne yazdığını ağız okumasıyla anlayacağıma ya da internetten bakıp, ‘sansürsüz’ göreceğime, izlemem daha iyi.

MAÇLAR KAHVEDE İZLENECEK

Mısır Milli Takımı, Dünya Kupası’nda... Muhammed Salah’ın atacağı goller, merakla bekleniyor. Kupa maçlarının yayın hakkı beIN Sports’a ait. Dijital kutunun fiyatı bin 630 Mısır lirası yani 78 euro. Maçları izlemenin bedeliyse, 2 bin Mısır lirasına yakın.

97 milyonluk ülkede, asgari ücret 200 euro’yu geçmiyor. Mısır hükümeti, FIFA’ya maçların ulusal kanalda karadan bedava yayınlanması için başvurmuş. Bu durumdan kahvehaneler nasiplenmiş görülüyor. Çay ve kahve fiyatları iki katına çıkmıştır. Yani Mısır’da Salah’ı izlemek kolay değil! Hani futbol beyinleri uyuşturuyor ya, anlaşılan Mısır’da üzerine para vermek de gerekecek.  

Katar ile Suudi Arabistan’ın arası bozuk. Arabistan, Dünya Kupası’nın açılış maçını yapacak. Bu kanal, ülkede yayında değil. Ülke, 35 milyon dolar’lık teklifte bulunmuş ama durum hâlâ belli değil.

 

 
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
BEREN VE KENAN EVLİLİĞİNDE FLAŞ GELİŞME!

POP TOP 10
 • MUSTAFA SANDAL - GEL BANA
  1- MUSTAFA SANDAL - GEL BANA
 • RAFET EL ROMAN FT. DERYA - UNUTURUM ELBET
  2- RAFET EL ROMAN FT. DERYA - UNUTURUM ELBET
 • MEHMET ERDEM - AĞLAYAMAM
  3- MEHMET ERDEM - AĞLAYAMAM
 • OĞUZHAN KOÇ - SÜKUT- U HAYAL
  4- OĞUZHAN KOÇ - SÜKUT- U HAYAL
 • HANDE ÜNSAL - SENİ SEVER MİYDİM?
  5- HANDE ÜNSAL - SENİ SEVER MİYDİM?
 • BORA DURAN - SANA DOĞRU
  6- BORA DURAN - SANA DOĞRU
 • SONER SARIKABADAYI - TARİFİ ZOR
  7- SONER SARIKABADAYI - TARİFİ ZOR
 • MABEL MATİZ - SARMAŞIK
  8- MABEL MATİZ - SARMAŞIK
 • SİMGE - ÖPÜCEM
  9- SİMGE - ÖPÜCEM
 • BURAY - AŞK BİTSİN
  10- BURAY - AŞK BİTSİN


İNENLER
 • SEREN SERENGİL
  1-SEREN SERENGİL
 • AYŞE HATUN ÖNAL
  2-AYŞE HATUN ÖNAL
 • DENİZ ÇAKIR
  3-DENİZ ÇAKIR
 • ESİN ÖVET
  4-ESİN ÖVET
 • ESENNUR EZGİ
  5-ESENNUR EZGİ
ÇIKANLAR
 • CEM YILMAZ
  1-CEM YILMAZ
 • ENİS ARIKAN
  2-ENİS ARIKAN
 • GAMZE ÖZÇELİK
  3-GAMZE ÖZÇELİK
 • ECE ERKEN
  4-ECE ERKEN
 • ŞAHİN KENDİRCİ
  5-ŞAHİN KENDİRCİ

TOP MEKANLAR

BİR UÇANKUŞ KLASİĞİ! İŞTE İNENLER ÇIKANLAR LİSTEMİZ!

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter