UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SİNA KOLOĞLU YAZDI: “YASAK ELMA”DA BÜYÜK LAF!..

TV yazarları bugünkü köşelerinde yine oldukça önemli ve dikkat çeken konulara değinmişler. İşte sizin için derlediğimiz yazılar…

SİNA KOLOĞLU YAZDI: “YASAK ELMA”DA BÜYÜK LAF!..

 

SİNA KOLOĞLU

‘YASAK ELMA’DA BÜYÜK LAF

Yıldız, ‘Yasak Elma’da oyuna gelmiş, Şengül’le çakma kral davetine gitmişti ve bu durum, basına yansımıştı. Şengül, Yıldız’a “Sıkma canını sende, araştırmadan gitmeyiz bir daha bir yere” dedi. Yıldız, “Şu an sokağa çıkamam” diye karşılık verdi.

Şengül, “Unutulur gider. Bu ülkede her şey oluyorsun ama rezil olamıyorsun” der. Çok büyük laf! Hani hiç beklenmedik bir diziden, pek bir vurucu mesaj...

‘Dört saat çalış, oruç tut’

“Lokantanın taş fırınında sabahtan akşama kadar çalışıyorum. Oruç tutamıyorum. Durumum yok, fitre de veremiyorum, ne yapayım?” diye soruyor Kanal 7’de Nursaçan Hoca’ya, vatandaş... Yanıt, “Sekiz saat çalışıyorsan, bunu dörde düşüremez misin?” Ev ahalisi, hocamızın bu durumu, lokantanın patronuna söylemesinde yarar olduğu kanaatine vardı.

NATO’yu indirdik, CIA’i de indiririz

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da İlyas, otel işine girmek peşinde... İşi nasıl bağladığını anlatıyor: “Gittik adamın tepesine çöktük. Kapı gibi imzalattık. Ortada ne ceset bıraktık, ne delil... Kim bize gelip de ‘Bu otelleri size yedirmeyiz’ diyecek? CIA mi gelsin, NATO’yu indirdik, onu da indirmesini biliriz.” Dizi, bu halleri seviyor.

Ünlü sesler reklamlarda

Teoman, lastik markasının sesi... “Ya da her şeyi bırakır kafasına göre çeker gider’”cümlesi, Teoman’ın ‘o iplemem, icabında serseriyim’ haline pek uygun... Baktım, Mazhar Abimiz de konut reklamında... Daha önce de yüzü olmuştu bir başka markanın... Ne oldu daireler satıldı mı?

 

ALİ EYÜBOĞLU

ALİCE

İŞ BULAMADI, İŞİNİ KURDU TASARIMDA MARKA OLDU

İnsanların başarı öykülerini okumaktan ve yazmaktan acayip keyif alırım. Her öykünün de okuyana bir şeyler kattığına inanırım. Hazırladığı kıyafetlerle önce yaşadığı Manchester’da tanınan, sonra Londra ve İngiltere’de ‘Kırmızı Halı Tasarımcısı’ olarak ün yapan, ardından Türkiye’nin ünlü kadınlarını giydirmeye başlayan Zeynep Kartal’ın başarı öyküsünü kendisinden dinlemek istedim.

22 Mart’ta Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde Züleyha Özgül’le ortaklaşa açtıkları ZZ’de buluştuğumuz Kartal, moda eğitiminin ardından 19 yıl Bursa’da global bir tekstil markasında tasarımcı olarak çalıştıktan sonra, eşinin işi nedeniyle çocuklarıyla İngiltere’ye gidince, kaderinin değiştiğini söyledi.

Nasıl mı? Kartal, İngiltere’de ‘Kırmızı Halı Tasarımcısı’ olarak markalaşma serüvenini şöyle anlattı:

“Coğrafya değiştirdik. Ailece yerleştiğimiz Chester, Premier Lig futbolcularının yaşadığı yer. Tasarım bilgimi ve İngilizcemi ilerletmek için moda okuluna başladım. Okul bittikten sonra, iş aradım. İstediğim işi bulamayınca,  kendi işyerimi açtım. Hazırladığım ilk koleksiyondan, İngiltere’nin ünlü futbolcularından Wayne Rooney’nin eşi Coleen Rooney giyip bir davete katılınca, olay oldu. Onu diğer futbolcuların eşleri takip etti. BBC, merkezini Londra’dan Manchester’e taşıyınca, İngiliz devlet kanalının resmi Kırmızı Halı Tasarımcısı oldum.”

 Yaşadığı Manchester’da showroom açan, Londra Moda Haftası’nda her sezon defile yapan, Lady Gaga, Cheryl Cole, Emma Miller, Tess Daly, Lisa Riley, Nadine Mulkerrin,  Jacqueline Boatswain, Anna Passey ve Michelle Keegan gibi ünlü kadınları giydiren Kartal’ın hedefi, dünya markası olmak.

Tasarımcı, Londra Moda Haftası’nda tanıttıkları Ajda Pekkan imzasını taşıyan

30 parçalık koleksiyonunu, 2018 Sonbahar/Kış sezonunda satışa sunacaklarını söyledi.

TÜRK VE İNGİLİZ ÜNLÜ KADINLAR MAÇ YAPACAK

İngiltere’den sonra Türkiye’de de aralarında siyasetçilerin de olduğu ünlü kadınları giydiren Zeynep Kartal’ın İstanbul ve Manchester’de hem showroom’u hem de atölyesi bulunurken, evi Birleşik Krallık’ta... Çifte pasaport sahibi, bir ayağı Türkiye’de, diğeri İngiltere’de olan modacı, Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye’ye verilmesi için kolları sıvayan, Türkiye Futbol Federasyonu’yla da iş birliği halinde... Bu anlamda gelecek ay Türkiye ve İngiltere’nin ünlü kadınları dostluk maçı yapacak. Kartal’ın tasarlayacağı formalarla Türkiye adına sahaya çıkacak Wilma Elles, Esra Erol, Ömür Sabuncuoğlu, Esra Bilgiç, Cansen Kut, Işıl Reçber, İvana Sert ve Oylum Talu gibi ünlüler, İngiltere’den gelecek futbolcu Wes Brown’un eşi Leanne Brown, ‘Hollyoaks’ ve ‘Coronation Street’ dizilerinin yıldızlarına karşı ter dökecek.

SHAKIRA İSTANBUL’A KİMLERLE GELECEK?

‘El Dorado’ adlı Dünya turnesi kapsamında dört kıtada 50 konser verecek olan Shakira, 11 Temmuz’da Vodafone Park’ta sahne alacak.

12 Grammy ödüllü şarkıcının biletleri satışa sunuldu. Shakira’yı saha içi ve tribünden izlemek isteyenler için bilet fiyatları, 162, 213, 315, 416 ve 572 TL. 11 yıl aradan sonra İstanbul’da konser verecek Shakira’yı VIP’ten ve saha önünden izlemek isteyenler ise, kişi başı 780 TL ödeyecek.

11 yıl aradan sonra İstanbul’da konser verecek Shakira, tek başına mı yoksa ailesiyle birlikte mi Türkiye’ye gelecek? Konseri organize eden BKM yetkililerinden aldığım bilgi şu:

Shakira’nın eşi Gerard Pique Bernabeu, 14 Haziran’da başlayacak Dünya Kupası’nda İspanya adına ter dökecek. Şayet, İspanya Dünya Kupası’ndan elenirse, Shakira İstanbul’a eşi ve iki çocuğuyla gelecek.

GÜNÜN SÖZÜ

Akılsızlar, hırsızların en zararlılarıdır. Zamanınızı ve neşenizi çalarlar. (Goethe)

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERköşe yazarları