Yandex Metrika
Uçankuş
ERDOĞAN'DAN KENDİSİNE YÖNELİK SUİKAST PLANINA İLK YORUM GELDİ

ERDOĞAN'DAN KENDİSİNE YÖNELİK SUİKAST PLANINA İLK YORUM GELDİ

20/05/2018 15:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te yaptığı basın toplantısında suikast ihbarıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, 'Bu haber bana MİT'ten ulaştı. Zaten ulaştığı için de buradayım. Bu tür tehditler, operasyonlar, bizi bu yoldan alıkoymaz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic'le görüştü. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünden beri konuşulan suikast iddiaları için ilk kez konuştu ve "Bu haber bana ulaştı, zaten ulaştığı için de buradayım. Milli İstihbarat Teşkilatımız bilgiyi ulaştırdı, tehditler bizi yıldıramaz.  Biz yola çıktığımız zaman yolumuza devam ederiz. Avrupa'dan gelen insanlar, buluşmak istedikleri lideri göremezse olur mu? O yüzden biz yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle

"3 yıl aradan sonra burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum. Sayın İzzetbegoviç'e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bugünkü görüşmelerimizde ne gibi adımlar atacağımızı görüşme fırsatı bulduk. İkili ilişkilerimizi ele alırken bunu bu dönemde de daha geliştirerek ilerletmenin planlanması içinde olduk.Bosna Hersek'in toprak bütünlüğüne verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulamak isterim.Yaklaşan genel seçimlerin Bosna Hersek'in huzuru bakımından hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasinin kuralları çerçevesinde adil bir seçim gerçekleşmesi temennimizdir.

NATO İÇİN AKTİF ÇABAMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Bosna Hersek'in bölge ülkeleri ile güvenilir ilişkiler kurmasına büyük önem atfediyoruz. Değerli arkadaşlar Bosna Hersek için NATO üyeliği konusunda aktif çabamızı sürdüreceğiz. Bu yolda Bosna Hersek'i yalnız bırakmayacağız.

FETÖ UYARISI

15 Temmuz'da Bosna Hersek'in gösterdiği dayanışma için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu alandaki mücadele büyük çaba gerektiriyor. FETÖ'nün Bosna'daki yapılanmasıyla mücadelede Bosna Hersek makamlarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

8 BİN TON ET GÖNDERİMİNİ AZ BULUYORUM

Ülkemizin Bosna'nın refahı dışında hiçbir gizli gündemi yoktur. Özellikle ekonomi alanında ki 8 bin ton et gönderilmesi konusunu ben az buluyorum. Bizim 15 bin tona kadar marjımız var. Bu ciddi manada Bosna'da ciddi bir istihdam da doğuracaktır. Canlı hayvan nedir Karkas nedir bunları bilirim. Bu konudaki ortak çalışmalarımızla Bosna Hersek ciddi bir sıçrama kaydedecektir.

3 MİLYON AVRO ÜZERİ BİR YATIRIM

Belgrad-Saraybosna'ya yapılacak olan yolların özelliği çok çok farklı. Burada kolay bir altyapı yok. Gerek tüneller, gerek tünellerin dışında köprüler, burası bizim Karadeniz'i andırıyor ancak Karadeniz bile bu kadar zor değil. Ancak bittiği zaman tüm Balkanlar bu işten çok mutlu olacak. 3 milyar avronun üzerinde bir yatırım yapılacak. Buraya girecek olan müteahhitlerin de bir katkısı olacak. Burada bu yatırım altyapı yatırımı olarak gerçekleşsin ve bu bölgenin barış iksiri olsun.

SUİKAST İDDİALARI

Bu haber bana ulaştı. Zaten ulaştığı için de buradayım. Nereden ulaştı? MİT’den ulaştı. Ama ben ulaştığı için de buradayım. Niye? Çünkü bu tür tehditler, operasyonlar şunlar bunlar, bizi bu yoldan alı koymaz. Biz yola çıktığımız zaman yolumuza devam ederiz. Ve burada Avrupa'nın değişik yerlerinden gelen binlerce insan, burada gelir de görüşmek ve buluşmak istediği lideri göremezse, buluşamazsa bu benim için doğru bir şey olur mu? Olmaz. Onun için biz kendileriyle bu akşam buluşacağız. Bizim planımız çok farklı bir plandır. Yolumuza çıktığımız zaman yılmadan devam ederiz 15 Temmuz’daki gibi.."
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ACUN ILICALI’NIN SEVGİLİSİNE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ!

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter