UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

WHATSAPP ÇÖKME SORUNU NASIL ORTAYA ÇIKIYOR?

Apple’ın iMessage‘daki açığına benzeyen bu açık şu şekilde çalışıyor. Gönderilen mesajda boşluklara gizlenen özel karakterler yer alıyor. Oldukça uzun olan bu mesajın tamamını görüntülemek için “daha fazla oku” seçeneğine tıklanması gerekiyor. Eğer kullanıcı bu seçeneğe tıklarsa, WhatsApp veya kullandığı telefona bağlı telefonu çökebiliyor.

WHATSAPP ÇÖKME SORUNU NASIL ORTAYA ÇIKIYOR?

Android için WhatsApp çökme sorunu ile gündeme geldi. Peki, WhatsApp çökme sorunu nasıl ortaya çıkıyor? İşte WhatsApp’taki açıktan dolayı yaşanan çökme sorununun detayları.

Facebook’un bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dün iOS platformundaki uygulamasını yeni özellikler ile güncellemişti. Bu güncelleden sonra WhatsApp‘ın Android sürümünde büyük bir açık olduğu ortaya çıktı. WhatsApp, bu açık yüzünden çöküyor ve kullanılmaz hale geliyor.

Android için WhatsApp uygulamasında gönderilen bir mesaj yüzünden, uygulama geçici bir süre kullanılmaz hale geliyor. Hatta bu sorun bazı Android telefonları derinlemesine etkiliyor ve telefonun kullanılmasını bile engelleyebiliyor.

Şimdilik WhatsApp cephesinden konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak tahminlere göre; WhatsApp çok kısa bir süre içerisinde bir güncelleme yayınlayacak ve açığı kapatacak.

Aşağıdaki videodan, WhatsApp‘ın telefon kitleyen güvenlik açığını izleyebilirsiniz.

Şimdilik güvenlik önlemi olarak bu tip uzun mesajlarda “daha fazla oku” seçeneğini kullanmayabilirsiniz.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERWHATSAPP