Yandex Metrika
Uçankuş
OSMANLI ORDUSUNUN “DELİLER”İ FİLM OLDU! BOMBA GİBİ GELİYOR!..

OSMANLI ORDUSUNUN “DELİLER”İ FİLM OLDU! BOMBA GİBİ GELİYOR!..

02/05/2018 14:10

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri olarak anılan “Deliler” göz kamaştırıcı bir hikaye ile beyazperdeye taşınıyor. Cem Uçan’ın 8 yıldır üzerinde çalıştığı, “Deliler”, Angel Yapım imzasıyla, Osman Kaya yönetmenliğinde dünya çapında bir proje olarak hayata geçirildi.

“Deliler” film ekibi, geçtiğimiz günlerde Aksaray’da adeta 14. Yüzyıl’ın yeniden inşa edildiği setinde basın mensuplarını ağırladı ve filmlerini anlattı.

Filmin hem yapımcılığını hem de başrollerinden birini üstlenen Cem Uçan hayalini gerçekleştirdiği projesi için şu açıklamalarda bulundu: “Son 8 yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Deliler Ocağı, Osmanlı’nın en cesur süvarileri. Dünyada taklidi yapılan ilk askeri birlik. Çok zor bir proje çekiyoruz. Son dönemlerin en yüksek bütçeli işi. 7 haftadır çekimdeyiz, son 1 haftamız kaldı. Görsel anlamda bir şov ve müthiş bir hikaye izleyecek seyirciler. Ülkemizde bir algı var, ‘İnsanlar Game of Thrones yapıyorlar, Vikings yapıyorlar, müthişler. Biz de yapabiliriz ama yapamıyoruz’ diye, aslında  biz onlardan daha iyisini yapabiliriz. Filmi izlediklerinde de anlayacaklar zaten.”

Erkan Petekkaya’nın çekimleri tamamlanmış olduğundan sette bulunamadığını da belirten Uçan, tüm oyuncularla birlikte basın mensupları ile kısa bir süre sonra İstanbul’da tekrar bir araya geleceklerini söyledi.

Aşgar karakterini canlandıran İsmail Filiz: “Her insan bir projeye başlarken çok büyük heyecanla başlıyor, bu herkes için geçerli. Görüyorsunuz Cem (Uçan) çok heyecanlı bu konuda, 8 yıllık emeği var ve bir hayalini gerçekleştiriyor. Bana ilk anlattığında da aynen bu şekilde heyecanlıydı, film içerisinde de heyecanını hep gördük, şimdi de görüyoruz. Aynı heyecanı biz de yaşıyoruz. Diğer projelerden farkı da, biz bu heyecanı hiç kaybetmedik. Çekimleri gerçekleştirdiğimiz yer, Hıristiyanlığı yayan 4 papazdan birinin bulunduğu  bir bölge. Yaklaşık 800 tane kilise var. Ihlara Vadisi’nde inanılmaz çekimler yaptık. Özellikle belirtmek isterim, hiçbir canlıya zarar verilmedi, üzerimdeki kürk gerçek değil. Karakterimin adı Aşgar. Çok yakın bir arkadaşını savaşta kaybetmiş bir asker. Gökkurt’la (Cem Uçan) sıkı arkadaş ve bu arkadaşlıkları sayesinde bu travmasını atlatmasını izleyeceğiz. 2018 yılının en pahalı işlerinden biri bu. Bu iş karşılığını bulacak” dedi.

Filmin Türkiye’yle birlikte bütün Avrupa’da da vizyona gireceğini söyleyen Cem Uçan: “Game of Thrones bütün kostüm kumaşlarını Denizli’de ürettiriyor. Biz aynı fabrikada ürettirdik bütün kumaşlarımızı. Vikings Game of Thrones ve o kalibredeki dönem işlerinin çekildiği techizat ve teknolojiyle çekiyoruz. Bu film en iyi görüntü yönetmeni ve en iyi yönetmen ödülünü almalı. Müthiş görüntüler var” dedi.

Proje için, bür süre önce taşındığı Amerika’dan Türkiye’ye gelen Demet Tuncer: “Daha önce filmi yapılmamış ve çok ilginç bir hikaye. Sete geldiğimde bana çekilen sahnelerin ham görüntülerini izlettiler. Çok gurur duydum, harika bir iş. İçinde olmasaydım bile gurur duyacağım bir iş. Deliler, Kazıklı Voyvoda’ya giderlerken yolda benim mekanıma denk geliyorlar. Ben bir Çingene’yi canlandırıyorum. Feminen ama aynı zamanda maskülen de olan Roza karakterine hayat veriyorum” cümlelerini kurdu.

Nur Fettahoğlu: “Set muazzam gidiyor, çok heyecanlıyım. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu işte 10 günde çekilen acayip bir savaş sahnesi var mesela. Ben Huristiyan bir kızı canlandırıyorum Alaca adında. Deliler de beni yaşadığım köyde içinde bulunduğum zor bir durumdan kurtarıyor” dedi.

Basın mensuplarının “Dizi olacak mı?” sorusunu Cem Uçan şöyle yanıtladı: “Senaristlerimiz çalışmalara başladılar, genel hikaye ve senaryo yazılmaya başlandı. İlk 5 bölüm yazıldıktan sonra çok içimize sinerse, bütün niyetimiz, çok iyi kalibrede, seyirciye müthiş bir dizi izlettirebilmek” dedi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ALİŞAN'A BÜYÜK ŞOK!

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter