Yandex Metrika
Uçankuş
VİLDAN ATASEVER’İN OK VE YAY AŞKI!.. ATA SPORUNA TAM DESTEK

VİLDAN ATASEVER’İN OK VE YAY AŞKI!.. ATA SPORUNA TAM DESTEK

17/04/2018 13:15

Okçuluğa merak saran başarılı oyuncu Vildan Atasever “Etnik kültürümüzü, atalarımızın mirasını devam ettirmek için ailelerin çocuklarını okçuluğa yönlendirmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Ünlü oyuncu Vildan Atasever, ata sporu okçuluğa merak sardı.

Star Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Atasever, “ Okçuluk uzun zamandır ilgimi çekiyordu. Bu yıl kısmet oldu. İyi ki oldu” dedi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın fetih sırasında otağını kurduğu, fetih sonrasında da müstakil vakıf olarak okçular, gaziler ve halk için hizmete sunduğu Okçular Vakfı /Tekkesinde eğitim alan Atasever, antrenmanlarını yoğun iş temposuna rağmen aksatmamaya özen gösteriyor. Okçuluğu beden terbiyesi veren bir spor olarak niteleyen Atasever, “Oku atarken denge ve nefes kontrolü önemlidir. Hedefinizi hesap etmeniz ve odaklanmanız gerekir. Bedensel olarak da kas kuvvetine ihtiyacınız vardır” diyerek açıklık getirdi.

HİPERAKTİF ÇOCUKLARA ÇOK FAYDALI

Okçuluğun çocukların konsantrasyonunu da artırdığını vurgulayan Atasever, “Hiperaktive sorunu olan çocuklar için çok faydası var. Hem bedensel terbiye için hem de etnik kültürümüzü, atalarımızın mirasını ve tarih ruhunu devam ettirmek için ailelerin çocuklarını bu spora yönlendirmesini tavsiye ediyorum” dedi.

27 Mayıs’ta gerçekleşecek olan “6. Geleneksel Fetih Kupası Okçuluk Müsabakaları"nı heyecanla beklediğini belirten Atasever, “Okçuluk hem fiziksel, hem de mental açıdan birçok kazanımları elde edeceğimiz etnik sporumuzdur. Ben bu ilimden bilimden faydalanmaya başladım. İnşallah muvaffak olurum. Tarihi önemi ve kültürel arka planını kavramak benim için ayrıca değer teşkil etmektedir” diye konuştu.


-STAR GAZETESİ-

-NİL ÖZER-

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
SEREN’İN SENARYOSUNU ECE ERKEN BOZDU!İNENLER
 • SILA-AHMET KURAL
  1-SILA-AHMET KURAL
 • GÜLBEN ERGEN
  2-GÜLBEN ERGEN
 • ALİ KOÇ
  3-ALİ KOÇ
 • BÜLENT ERSOY
  4-BÜLENT ERSOY
 • HADİSE
  5-HADİSE
ÇIKANLAR

TOP MEKANLAR

TUĞBA ÜNSAL EVLENDİ Mİ?

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter