UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SKANDAL! BABALARI ÖLÜNCE DOKTORU SAÇINDAN TUTUP SÜRÜKLEDİLER!

Edirne'de, Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babalarının yaşamını yitirmesinin ardından Uzm.Dr. Tuba Çıkmaz’a saldırıp yerlerde sürüklediği için tutuklu yargılanan iki kardeş ilk duruşmada serbest bırakıldı.

SKANDAL! BABALARI ÖLÜNCE DOKTORU SAÇINDAN TUTUP SÜRÜKLEDİLER!

Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babalarının geçen şubat ayında hayatını kaybetmesinin ardından S.Ü. (37) ile kardeşi Z.Ü. (20), göğüs hastalıkları bölümünde görevli Uzm. Dr. Tuba Çıkmaz’a saldırarak yaraladı.

Yeni ortaya çıkan görüntülerde doktor Tuba Çıkmaz ile bir süre konuşan iki kardeşin daha sonra saldırdığı ve saçından tutarak yerde sürükledikleri görüldü. Olayın ardından kız kardeşler S.Ü. ve Z.Ü. ve aileden E.Ü. ve A.Ü. isimli erkek şüpheliler hastanede doktorları, başhekimi tehdit ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı 4’ü tutuklu 5 sanık hakkında 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ne “kasten yaralama, tehdit, görevini yaptırmamak” suçlarından dava açtı.

Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar S.Ü., Z.Ü., erkek sanıklar E.Ü., A.Ü. ve tutuksuz yargılanan F.K. katıldı.

Yaralandıktan sonra 3 ay rapor verilen doktor Tuba Çıkmaz ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ayrıca Tuba Çıkmaz'ın avukatı ve diğer doktorları temsilen Sağlık Bakanlığı avukatı yer aldı.

Tutuklu sanıklardan Z.Ü. doktor Tuba Çıkmaz’ın kendilerine babalarının 75 yaşında olduğunu ve ilgilenmediğini söylediğini öne sürerek, "Biz doktor hanıma babamın durumunu sorduk. Doktor hanım 'Babanız 75 yaşında. Onunla ilgilenmiyorum, ölsün’ dedi. Biz de '75 yaşında da olsa o da can. Neden ilgilenmiyorsunuz? Yemin etmediniz mi?’ dedik. Yine ilgilenmeyeceğini söyleyince biz zaten çok üzgündük ve o sinirle olay yaşandı. Pişmanım. Böyle olsun istemezdik. Doktor hanım yoğun bakım önünde ablamla ağladığımızı görmesine rağmen bize 'Babanız 75 yaşında, ölsün’ demiştir. Bu söylemin çok yanlış olduğunu düşünüyorum" dedi.

Tutuklu erkek sanık E.Ü. kimseyi tehdit etmediklerini belirterek, "Kardeşim Cumhurbaşkanımıza kadar gidip şikayet edeceğini söyledi. Polis memurlarına karşı herhangi bir müdahalemiz olmadı. Suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

Mahkeme, savunmaların ardından 4 tutuklu sanığın yurt dışına çıkış yasağına ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERHASTANE  KAVGA  EDİRNE