UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GO-KART PİSTİNDE FECİ KAZA!.. LİSE ÖĞRENCİSİ YOĞUN BAKIMDA!..

İstanbul'da Sarıyer’de lise öğrencisi genç bir kız, bindiği go-kart aracında boynundaki fuların aracın tekerine dolanması sonucu ağır yaralandı.

GO-KART PİSTİNDE FECİ KAZA!.. LİSE ÖĞRENCİSİ YOĞUN BAKIMDA!..

İddiaya göre, lise öğrencisi Havvanur Yalçın arkadaşlarıyla birlikte Sarıyer İstinye’de bulunan bir go-kart alanına geldi.

Burada go-kart aracına binen genç kız, emniyet kemerini taktı.

Güvenlik gerekçesiyle boynundaki şalı çıkarması ve kask takması gerekirken işletme çalışanları genç kızın kasksız bir şekilde ve şalıyla go-kart aracını sürmesine müsaade etti.

Bir süre aracı kullanan Havvanur Yalçın, boynundaki fuların kullandığı aracın arka tekerine dolanması sonucu kaza yaptı. Ağır şekilde yaralanan Yalçın, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yedikule Göğüs Hastanesi ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınan genç lise öğrencisi, yoğun bakım ünitesinde uyutuluyor.

Geçtiğimiz eylül ayında, Rize'de bindiği go-kart aracında boynundaki şalı lastiğe takılan hemşire 21 yaşındaki Tuğba Cevahir, ölümden dönmüştü.

Nefessiz kalan genç kızın boğazı delindi, akciğerine tüp yerleştirildi

Olaya ilişkin soruşturma başlatılırken, kaza akıllara 2013 yılında Sakarya’da  üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan'ın benzer bir kazada başının koparak feci şekilde can vermesi olayını getirdi.

2013 yılında gerçekleşen feci olayda da genç kızın go-kart aracına yasak olmasına rağmen boynundaki atkıyla bindiği, olayın atkının tekerleklere dolanması sonucu meydana geldiği öne sürülmüştü.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERgo kart