UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BAŞKAN İSMAİL YILDIRIM'DAN, SEDA SAYAN ÖZRÜ!

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel'de bir programda Seda Sayan'ın "İnşaat işçisi, sperm bankası" sözlerine tepki göstererek Sayan’a ağır ithamlarda bulunmuştu. Yıldırım kamuoyundan özür diledi.

BAŞKAN İSMAİL YILDIRIM'DAN, SEDA SAYAN ÖZRÜ!

Karamürsel Belediyesi’nin Başkanı İsmail Yıldırım, ünlü sunucu Seda Sayan’ın tartışma yaratan ‘inşaat işçisi ve sperm bankası’ yorumuyla ilgili konuştu.

Yıldırım, “Bu kadar ahlaksızca, namussuzca bir kelamı Türkiye Cumhuriyeti’nin kanallarından söyleyebilecek kadar aşağılık bir kadın” demiş, Yıldırım’ın sözlerine ülke genelinde pek çok kesimden tepki yağmıştı.

Yıldırım özür diledi.

İşte Başkan Yıldırım’ın açıklaması:

Seda Sayın’ın bir televizyon programda saf ettiği sözlere binaen yapmış olduğum ağır eleştiriden dolayı kamuoyundan özür dilerim.  Ancak Sayın Sayan ile ilgili sarf ettiğim cümleler maksadını aşmış gibi görünse de Seda Sayan’ın 80 milyonluk milletimizin huzurunda sarf ettiği ve toplumumuz için gayet hassas ve kutsal olan evlilik müessesini zedeleyici sözleri ise daha vahimdir. Zira Sayın Sayan “Sperm bankası “ gibi bu toplum vicdanında asla kabul görmeyecek bir konuyu inşaat işçileri üzerinden normal göstermeye çalışmıştır. Bu tavrı ile aynı zamanda inşaat işçilerine ve çocuğu olmayan kadınlara ağır bir hakarettir Bu milletin ahlakı değerlerine fütursuzca hakaret etmesi ise Sayın Sayan’ın toplumumuzla olan mesafesini gösterir. Ayrıca bu ülkenin ekonomisine önemli katlıları olan ekmeğini alnının teri ile kazanan inşaat işçileri kardeşlerimize yaklaşımı çok çirkindir. Dava edilmesi gereken asıl konu inşaat işçilerinin onuru ve gururudur. Aile kurumunu yıpratmak amacıyla yapılan bu tür programlar kültürel değerlerimizi zedelediği bilinciyle Sayın Sayan hakkında sarf ettiğim sözlerden dolayı milletimizden tekrar özür diliyorum. Sayın Sayan’ında aynı hassasiyeti göstermesini milletim adına rica ediyorum Nitekim bu elim olay hakkında kamu vicdanı hükmünü vermiştir. Basınımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERSEDA SAYAN