UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TAKSİCİ DEHŞETİ!.. BIÇAKLA UBER'E VE MÜŞTERİSİNE SALDIRDI!..

Taksicilerin Uber saldırıları bitmiyor. Harbiye'de Uber ve müşterilerinin önünü kesen taksici bıçakla saldırdı.

TAKSİCİ DEHŞETİ!.. BIÇAKLA UBER'E VE MÜŞTERİSİNE SALDIRDI!..

Geçtiğimiz günlerde müşteri gibi Uber çağırıp döven taksicilerin saldırganlığına bir örnek de dün gece Harbiye'de yaşandı.

İçinde müşterisi ile seyir halinde olan Uber'in önünü kesip elindeki bıçakla tehdit eden taksici, aracın içindeki müşterileri dehşete düşürdü. Önce elindeki bıçakla araca yaklaşan saldırgan, camın kapalı olduğunu görünce aracın lastiklerine elindeki bıçağı saplamaya çalıştı. 

Tam o sırada hareket eden Uber sürücü, manevra yaparak olay yerinden uzaklaşıyor.

Taksicilerin Uber'e olan öfkesinin altında pek çok vatandaşın kötü muamele ve dolandırıcılık yüzünden Uber'i tercih etmesi yatıyor.

Uygulama ile gidilecek yerin ücreti önceden belirleyen Uber, kişiye özel taşımacılık hizmeti sunuyor. Taksiden daha pahalı olmasına rağmen taksilerden daha çok rağbet görmeye başlayan Uber'in tercih edilme sebebi ise taksicilerin kötü imajı. Taksicilerin Uber konusunda rahatsız oldukları bir diğer nokta da vergisiz yolcu taşındığı iddiası. Taksiciler Uber'in vergi vermeden yolcu taşıdığını iddia ediyor. Uber ise her yolcuya fatura kestiklerini ve vergi ödediklerini belirtiyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERTAKSİ  UBER