Yandex Metrika
Uçankuş
CEP TELEFONLARI YOKKEN YAPTIĞIMIZ 5 ŞEY!

CEP TELEFONLARI YOKKEN YAPTIĞIMIZ 5 ŞEY!

09/03/2018 01:04

Cep telefonları hayatımıza gireli çok uzun bir zaman olmadı ancak onlardan öncesini çok çabuk unuttuk. Oysa cep telefonlarımız yokken hayatımız şimdikinden oldukça farklıydı. Birçok şeyi belki daha içten yapıyorduk, daha çok konuşuyor, etrafımıza daha çok bakıyorduk. Birlikte hatırlayalım mı?


Daha çok sohbet etmek

Evet, teknolojinin karşısında değiliz ama cep telefonlarımız yokken çok daha fazla sohbet ediyorduk bu bir gerçek. İki arkadaş bir araya geldiğimizde bir süre sonra cep telefonlarına kafamızı gömmediğimizden konuşacak çok daha fazla şeyimiz olurdu. Bu kadar çok bilgi elimizden akıp giderken şimdilerde daha az konuşuyor olmak çok garip değil mi?

Arkadaşlarımızla buluşma saatini önceden belirlemek

Cep telefonları yokken arkadaşınızla buluşmak için günler öncesinden haberleşip, buluşma yerini ve saatini belirmek zorundaydınız. Buluşmaya gitmeyen ya da gidemeyen kimseden kısa vadede haber alınamayacağından herkes o saatte o yerde olmak zorundaydı. En fazla evden çıkmadan önce ev telefonundan araşılır ve yer konusu teyit edilirdi.

Yemek yerken yemeğe odaklanmak

Cep telefonlarımızın hayatımıza girmesiyle birlikte başımıza gelen en kötü şeylerden bir diğeri de keyifle uzun uzun yemek yiyememektir. Çünkü yemek yerken telefonumuza bakmak şu an en büyük zevklerimizden biri. Bu nedenle de ne yediğimizden bir şey anlıyoruz ne de yemek esnasında sofrada yapılan o derin sohbetlerden keyif alıyoruz. Çatal, bıçağın yanına koyulan telefonlarımız o yemekleri hayatımızdan tamamen çıkardı.

Özel günlerde kart yazmak

Cep telefonları sayesinde özel günlerde birbirimize mesajlaşarak ya da fotoğraflar göndererek iletişim kuruyoruz. Telefon açıp karşı tarafın sesini duyma ihtiyacı bile duymuyoruz. Oysa cep telefonları yokken ev telefonumuz bile olsa mutlaka güzel bir kartla özel günleri kutlardık. Ellerimizle yazdığımız bu kartlara en samimi duygularımızı yazar, gönderirdik. Çok daha uğraşılmış samimi mesajlardı bunlar.

Saatlerce telefonda konuşmak

Cep telefonlarının son geldiği durumda artık karşı tarafla sesli olarak iletişim kurmuyoruz bile. Her şey tamamen yazışma ve görsellik üzerine kurulu bir hale geldi. Oysa bu derece yaygın değilken, şimdilerde saatlerce yapılan Whatsapp konuşmaları yerine telefon konuşmaları yapılırdı. Karşılıklı sohbet o kadar uzardı ki ahize kulağımıza yapışırdı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
TUĞBA ÜNSAL EVLENDİ Mİ?İNENLER
 • SILA VE AHMET KURAL
  1-SILA VE AHMET KURAL
 • NİHAT DOĞAN VE SEREN SERENGİL
  2-NİHAT DOĞAN VE SEREN SERENGİL
 • KERİMCAN DURMAZ, ENES BATUR VE DANLA BİLİC
  3-KERİMCAN DURMAZ, ENES BATUR VE DANLA BİLİC
 • HADİSE
  4-HADİSE
 • UFAK TEFEK CİNAYETLER
  5-UFAK TEFEK CİNAYETLER
ÇIKANLAR
 • DİRİLİŞ ERTUĞRUL
  1-DİRİLİŞ ERTUĞRUL
 • ATV
  2-ATV
 • SEN ANLAT KARADENİZ
  3-SEN ANLAT KARADENİZ
 • POLAT YAĞCI
  4-POLAT YAĞCI
 • FOX TV
  5-FOX TV

TOP MEKANLAR

TUĞBA ÜNSAL EVLENDİ Mİ?

ANKET
YILIN KAVGASINDA SİZCE KİM HAKLI?.. SILA MI, AHMET KURAL MI?..

- AHMET KURAL
- SILA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2018 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter