UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GOOGLE EARTH'TEKİ GİZEMLİ CİSİM TARTIŞMA YARATTI!..

Sosyal medyada paylaşılan bir Google Earth görüntüsü tartışması yarattı. İngiliz basının geniş yer verdiği görüntülerdeki cisim ile ilgili pek çok iddia ortaya atıldı.

GOOGLE EARTH'TEKİ GİZEMLİ CİSİM TARTIŞMA YARATTI!..

Atlantik okyanusunun güneyinde yer alan Güney Georgia Adaları, Google Earth’te ilginç bir keşfe sahne oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, sadece 20 kişinin yaşadığı adanın uydu görüntülerini paylaşan araştırmacılar gizemli bir nesne tespit etti.

Ancak bu Google Earth'ten elde edilen görüntüler ile ortaya atılan ilk iddia değil.

ABD'nin bir süredir üzerinde çalıştığı 6 bin 100 km hıza ulaşabilen yeni nesil casus uçağı Google Earth'e yakalanmıştı.

Komünist Parti'nin sıkı kontrolü altında dış dünya ile neredeyse bağlantı kurmadan yoluna devam eden Kuzey Kore'nin sır gibi sakladığı yerleşke de teknolojiye yenik düşmüştü.

Ülkenin lideri Kim Jong Un'un 'gizli cenneti' olarak da anılan, özel hayatını kapalı kapılar arkasında yaşadığı tesis uydu fotoğrafları ile gözler önüne serildi.

Söz konusu tesis, Kuzey Kore liderinin NBA yıldızı Dennis Rodman'ı 2013 yılında konuk etmesi ile gündeme gelmişti.

Uydu fotoğraflarına bakılırsa bir adet su parkına ev sahipliği yapan tesiste, voleybol, basketbol ve futbol sahaları da bulunuyor.

Rodman, Kuzey Kore'den ülkesine döndükten sonra burada geçirdiği zamanı "Hawaii veya Ibiza gibi bir yer ancak bu yer sadece size ait" sözleri ile açıklamıştı.

Tesiste 50 ila 60 kişinin bulunduğunu belirten Rodman, bu kişilerin tek görevinin eğleniyormuş gibi rol yapıp, Kuzey Kore liderinin yalnız hissetmemesini sağlamak olduğunu da sözlerine eklemişti.

Peki Kuzey Kore halkı nasıl bir hayat yaşıyor? 'Kuzey Kore'deki günlük hayat fotoğraf sanatçısı Adam Baidawi'nin objektifine böyle yansımıştı...

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERGOOGLE EARTH  KEŞİF